3. Милан удари Валенсия с 2:1 на "Местая" +ВИДЕО

Милан удари Валенсия с 2:1 на "Местая" +ВИДЕО

"Росонерите" откриха с победа турнира "Guiness Internaional Champions Cup", чакат Интер или Челси

Милан победи Валенсия с 2:1 на „Местая” и ще срещне Интер или Челси в турнира „Guiness International Champions Cup”.

Всички други мачове от надпреварата ще се играят в САЩ, но откриващият двубой се игра на „Местая”. На 4 август Милан ще играе с победителя от мача Интер – Челси.

Евер Банега тества Абиати в началните минути, а после Андреа Поли бе повален от вратаря Гуайта в пеналта и Милан получи дузпа. Робиньо стреля слабо право в ръцете на стража само няколко дни след като вкара на Ювентус от дузпа и после изпусна друга срещу Сасуоло.

Само секунди по-късно Робиньо си поправи грешката, измъкна се от засадата и след пас на Поли заби в долния далечен ъгъл за 1:0.
После Робиньо се контузи и бе заменен от Урби Емануелсон.

Найджъл Де Йонг щеше да скъса мрежата с топовен изстрел извън наказателното поле и направи 2:0 в 38-ата минута.

Валенсия върна едно попадение в началото на втората част. Хонас пусна пас над защитата, Алкасер пусна успоредно за Дани Парехо, който отблизо намали на 1:2.

Алкасер и Банега бяха близо до изравнителен гол, а Картабия разтресе напречната греда на „росонерите”, но с малко късмет Милан запази аванса и спечели.

Валенсия – Милан 1:2
0:1 Робиньо ‘22
0:2 Де Йонг ‘38
1:2 Парехо ‘53

Валенсия: Гуайта (Алвес ’46), Жоао, Рами, Коста, Матийо (Гуардадо ’66) (Феде ’74), Фуего, (Виера ’66), Парехо (Ромеу ’66), Фегули, Банега (Мичел ’66), Хонас (Бернат ’66), Алкасер

Милан: Абиати (Габриел ’46), Антонини, Бонера (Дзакардо ’71), Мексес, Констант, Ночерино, Де Йонг (Кристанте ’62), Поли (Мунтари ’46), Робиньо (Емануелсон ’25), Боатенг (Ел Шаарави ’69), Петанга (Нианг ’82).
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи