3. Милан забуксува отново и стигна само до 1:1 с Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан забуксува отново и стигна само до 1:1 с Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кларънс Зеедорф изпусна първи точки като треньор на "рооснерите" в Серия А

Милан записа разочароващо 1:1 у дома срещу Торино в 22-ия кръг на Серия А. Имобиле изведе „биковете” напред, а новото попълнение на „росонерите” Адил Рами изравни след почивката, но Кларънс Зеедорф изгуби първи точки в шампионата начело на Милан след две победи в първите си срещи.

Холандският треньор имаше шанса да стане първият треньор на Милан след Луиджи Боницони (1958-59), който печели първите си три мача начело на отбора в Серия А. Балотели беше наказан, а ЕЛ Шаарави, Поли, Сапата и Силвестре бяха аут с контузии, докато новата покупка Михаел Есиен седна на резервната скамейка.

Торино летеше високо на шесто място в класирането, въпреки че имаше пет поредни загуби при визитите на „Сан Сиро”.

След 97 секунди игра Падели изби с пръсти рикоширал удар на Пацини, но „биковете” успяха първи да отбележат след страхотна индивидуална изява. Чиро Имобиле се измъкна от опита за засада, финтира Бонера и се разписа покрай Абиати за 1:0 в 18-ата минута.

Милан натисна и удар на Робиньо беше париран, но това се превърна в пас за Пацини, който стреля с атрактивна ножица и отново Падели изби отлично.

Фарнеруд пропусна да удвои след хубаво центриране на Черчи след половин час, а Съли Мунтари мощно прати право в стража на гостите, който изби.

Преди почивката и Кака беше близо до гола, но ниският му диагонален удар бе избит с една ръка от въздесъщия Падели.

Втората част стартира с натиск на Милан и само 4 минути бяха необходими на „росонерите” да изравнят. Мунтари пусна за Адил Рами, централният защитник напредна и стреля силно, получи се рикошет и кълбото влетя в левия ъгъл за 1:1.

Кака майсторски завъртя, но покрай гредата и изтръгна въздишки от трибуните. Робиньо намери мрежата след пас на Кака, но когато започна да се радва разбра, че страничният рефер е маркирал засада. Повторенията показаха, че асистентът на главния съдия има право и гол не бе зачетен.

Първият жълт картон в мача дойде чак в 74-ата минута, но това сякаш отпуши официалните предупреждения и те набъбнаха до общо четири само за 7 минути.

До края Милан намали натиска и Торино взе точка на „Сан Сиро” след 1:1.

Милан има 29 точки на 9-та позиция, докато Торино се изравни с Интер на пето място с по 33 точки.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит