3. Милионите на Шейх Мансур разнищиха Ливърпул (видео)

Милионите на Шейх Мансур разнищиха Ливърпул (видео)

Капитанът на "гражданите" Карлос Тевес с два гола срещу "червените"

Ман Сити разнищи Ливърпул в последния мач от втория кръг на английската Висша лига. Феновете на „гражданите” видяха 3:0 за своите любимци срещу „червените” на Рой Ходжсън.

Три от последните четири срещи между двата отбора завършиха без попадения, но днес голове имаше. Това бе и първа победа за Роберто Манчини над 18-кратните шампиони, както и първа за отбора от Манчестър над мърсисайдци за последните 5 години.

С два гола за домакините се отличи техният капитан – Карлос Тевес, а веднъж във вратата на Пепе Рейна се разписа Гарет Бари. Отличен двубой изигра и крилото Адам Джонсън.

Шейх Мансур даде 130 млн. паунда за нови играчи през лятото и явно тези инвестиции започват да дават резултат. Джеймс Милнър направи много добър дебют за новия си клуб пред 47 000 зрители, а определено може да се каже, че новата схема на Ходжсън 4-4-2, претърпя пълно фиаско.

Сити стартират с 4 точки от два мача в Премиершип през кампания 2010/11, докато Ливърпул имат едва една.

Роберто Манчини заложи на схема с един нападател –Тевес и с трима дефанзивни халфове – Яя Туре, Бари и Де Йонг. Дебют за „гражданите” направи Милнър, а на пейката остава испанският национал Силва. Балотели пък е извън групата за двубоя заради контузия. Доста по-смело подходи Рой Ходжсън. Мениджърът на гостите започва с Торес и Н’Гог в атака. Двамата почти никога не са играли заедно, предвид схемата с един нападател, която изповядваше Рафа Бенитес. Масчерано пък отказа да играе в мача, тъй като чака трансфер в Барселона и на негово място на „Ийстландс” се появи Лукаш.

Мачът започна в изключително темпо. Атаките следваха към двете врати, а свиреп шут на Адам Джонсън мина на метър покрай вратата на Пепе Рейна. В 13-ата минута Сити направи отлична атака и поведе в резултата. Джонсън изведе Милнър по прекрасен начин, новото попълнение на „гражданите”, намиращ се на ръба на засадата, намери Гарет Бари и връхлитащият халф продължи пътя на топката в мрежата на мърсисайдци – 1:0. До 30-ата минута „червените” не можеха да се отърсят от шока и инициативата поеха домакините.

Н’Гог и Агер опитаха удари към Джо Харт, но те бяха доста плаши. Джонсън пък продължи да тормози Дани Агер и Рейна. В края на първата част и Стивън Джерард показа, че е на терена, но на два пъти бе крайно неточен в изстрелите си.

Само 8 минути след началото на второто полувреме Сити удариха за втори път. Милнър изпълни ъглов удар, Ричардс надскочи Агер и с глава насочи топката към Рейна. Пред него беше капитанът Тевес и кълбото заблуди Рейна, минавайки през краката на испанеца и посещавайки за втори път мрежата му.

В 57-ата минута Ливърпул можеше да намали резултата. Удар на Джерард срещна гредата, а след това Харт направи две феноменални спасявания след шутове на Н’Гог и Торес. 10 минути по-късно Фил Дауд посочи бялата точка след нарушение на Шкъртел срещу Джонсън в пеналта. Аржентинецът Тевес не сгреши и 3:0 за „небесносините”.

Торес стреля по диагонала в 73-ата минута, но отново не бе точен. Малко по-късно Харт отрази и шут на резервата Бабел. Последните 10-ина минути футбол нямаше, а срещата се доиграваше.

През октомври 2008-а Сити поведе с 2:0 на Ливърпул, а „червените” стигнаха до обрат за крайното 2:3. Тази вечер обаче „гражданите” не допуснаха подобно нещо – категорично 3:0 над мърсисайдци.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1