3. Могъщ Милан погреба Юве на Чиро Ферара - 3:0

Могъщ Милан погреба Юве на Чиро Ферара - 3:0

Разгневени тифози на "старата госпожа" подпалиха стадиона в Торино.

Отборът на Милан постигна изключително важна победа в борбата за Скудето. Тази вечер „росонерите” разгромиха като гости Ювентус с класическото 3:0. Срещата не бе много динамична, а воденият от Леонардо тим стигна до изразителната победа след страхотна игра на Андреа Пирло, Роналдиньо и Дейвид Бекъм. Тежката загуба на "старата госпожа" пък почти сигурно ще доведе до раздялата с треньора Чиро Ферара.

Резултатът бе открит от Неста в 29-ата минута при първото по-чисто голово положение пред вратата на Манингер. През втората част домакините направиха всичко по силите си, за да обърнат негативния развой на мача, а в игра дори се появи Алесандро Дел Пиеро. И той обаче не бе достатъчен, за да спре устрема на Милан. В края на двубоя пък се развихри бразилският магьосник Роналдиньо, който отбеляза два гола и донесе първата победа на 7-кратния европейски шампион в Торино в последните 5 години. В края на мача азгневени тифози на "старата госпожа" запалиха огън на Олимпийския стадион.

Срещата започна в доста мудно темпо, като двата отбора не сътвориха нищо опасно пред една от двете врати в първите 10-ина минути. В 13-ата минута Диего напредна отляво, залъга двама бранители на Милан и влезе в полето и стреля, но ударът му по диагонала мина встрани от вратата на Дида.

В 29-ата минута след полувисоко центриране от корнер на Пирло, топката мина през краката на двама неориентирани защитници на домакините и включилият се в атаката на „росонерите” Алесандро Неста от метър прати коженото кълбо в опразнената врата – 0:1. В минутите след попадението играта се пренесе в центъра на терена, а „росонерите” умело задържаха топката далеч от своята врата.

В 39-ата минута след центриране от ъглов удар и последвалото меле в полето на Милан, Киелини стреля от 5-6 метра, но ударът му попадна право в тялото на Дида.

В последната минута на полувремето Тиаго Силва стреля много силно от 30 метра, топката се насочи застрашително към долния ляв ъгъл на Манингер, но стражът на „старата госпожа” успя да избие в корнер. Бекъм центрира от ъгловия удар, Роналдиньо се извиси над всички и стреля с глава, но топката рикошира в Киелини и мина на сантиметри над напречната греда. Така първата част завърши с минимално предимство за „росонерите”.

Второто полувреме започна с опасен изстрел на Кристиан Поусен от 25 метра, ударът му се отклони в тялото на бранител на „росонерите” и мина над вратата на Дида. В 48-ата минута след центриране от фаул, Киелини стреля с глава право в ръцете на бразилския страж на гостите. В ответната атака Роналдиньо проби отляво и намери Бекъм в наказателното поле, който се обърна и стреля, но ударът му мина на около метър над напречната греда.

В 68-ата минута Пирло с далечен пас се опита да намери Бориело в наказателното поле на Ювентус. Киелини и Манингер се сблъскаха при опита си да изчистят топката и тя попадна в краката на нападателя на Милан. Бориело се опита да се обърне и стреля, но притичал бранител на „старата госпожа” успя да парира удара му. Само три минути по-късно воденият от Леонардо тим нанесе своя съкрушителен удар в мача. Пирло центрира от корнер към близката греда, където Роналдиньо отклони топката с глава. Кълбото рикошира в крака на Де Челие и влетя за втори път в мрежата зад Манингер.

След втория гол на Милан част от тифозите на Ювентус си тръгнаха от стадиона, а друга част запалиха седалките, както и множество димки. В 80-ата минута Дел Пиеро стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на Дида. Осем минути по-късно играчите на Милан направиха преднината си класическа и подпечатаха трите си точки. Бекъм пое кълбото по дясното крило и центрира в малкия пеналт към Фламини. Французинът отклони топката с глава към задната греда, където бе Роналдиньо, който спокойно си спря топката на гърди и я прати във вратата на Манингер – 0:3. До края на мача никой не се съмняваше, че воденият от Леонардо тим ще запише първа победа в Торино в последните 5 години.

След тази победа Милан запази второто си място в Серия „А” и скъси разликата с лидера Интер. „Росонерите” вече имат 37 точки, осем по-малко от градския съперник, но те са и с мач по-малко. Тимът на Ювентус пък остана на 3-ата позиция с 33 пункта.

Ювентус – Милан 0:3
0:1 Неста (29’)
0:2 Роналдиньо (71’)
0:3 Роналдиньо (88’)

Ювентус: Манингер, Киелини, Канаваро, Гросо, Григера, Мело, Салихамиджич (60’ Дел Пиеро), Маркизио, Поусен (63’ Де Челие), Диего, Амаури

Милан: Дида, Абате, Неста, Силва, Антонини, Гатузо (65’ Фламини), Пирло, Амброзини, Бекъм, Бориело (85’ Хунтелаар), Роналдиньо

Жълти картони: Амброзини (Милан); Поусен, Амаури (Ювентус)

Главен рефер: Дамато