3. Монако победи Евиан, Бербатов с красив гол (ВИДЕО)

Монако победи Евиан, Бербатов с красив гол (ВИДЕО)

„Монегаските” се наложиха с 3:1, българинът се появи като резерва

Монако постигна важна победа над Евиан в двубоя от 28-ия кръг на Лига 1. Отборът на старши треньора Леонардо Жардим се наложи като гост с 3:1 и вече 47 точки на четвъртата позиция в класирането.

Българският нападател Димитър Бербатов влезе в игра двадесетина минути след началото на играта, заменяйки контузилия се Яник Ферейра Караско, и вкара красив гол, за направи преднината на своите 2:0. Резултатът бе открит от Антони Мартиал в 18-ата минута.

През второто полувреме Алмами Туре направи преднината на Монако класическа, разписвайки се в 60-ата минута. Голът за Евиан вкара Моду Согу в 78-ата минута.

„Монегаските” бяха по-активният отбор през цялото време, атакуваше по-често и заслужено се поздрави с трите точки. Те владееха топката 55% от игровото време и бяха отправили общо 11 удара към противниковата врата.

Бербатов бе точен в 35-ата минута на двубоя. Той получи топката в наказателното поле, с лекота елиминира бранител, след което излъга с технично движение и вратаря, за да прати топката във вратата от малък ъгъл.

Голът на Митко предизвика моментална реакция в спортните издания във Франция. Част от тях обаче поставиха въпроса дали всъщност българина е автор на попадението, или е автогол на Касим Абдала, който направи опит да изчисти топката при удара.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм