3. Мората върна Реал на върха с хеттрик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мората върна Реал на върха с хеттрик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал поведе с 3:0 до 23-ата минута като гост на Леганес, но после се отпусна при успеха с 4:2

С хеттрик на Алваро Мората Реал Мадрид спечели с 4:2 гостуването на новака Леганес и отново си върна водачеството в Примера дивисион с две точки пред шампиона Барселона. В отсъствието на Роналдо, Бейл и Кроос дойде мигът на Алваро Мората да се развихри с три гола. Реал водеше с 3:0 до 22-ата минута, но Леганес върна два гола набързо до почивката, ала веднага след паузата Мората подпечата успеха и оформи първия си хеттрик за Реал в Ла Лига. Той стана първият испански играч на Реал, който отбелязва хеттрик след Раул, който го направи през 2009-а.

Реал води със 71 точки и мач по-малко от Барселона, който има 69. Леганес е точно над изпадащите – 17-ти с 27 точки, с 5 аванс пред Спортинг (Хихон).

Мората започна много напористо още от първите минути на „Мунисипал де Битарк” и в третата прати на сантиметри покрай далечната греда.

След четвърт час Леганес загуби в центъра и Марко Асенсио се устреми по левия фланг, за да поднесе удобно за Хаме Родригес, който отблизо насочи в мрежата за 1:0.,

Данило нацели греда с нисък удар, но секунди по-късно Начо Монреал успя да насочи центриране от корнер към Мората, който на втората греда с глава прехвърли вратаря Ерерин – 2:0 в 18-ата минута.

В тези минути Леганес беше смачка от играта на „кралете” и инкасира и трети гол още в средата на първата част. Матео Ковачич пусна в коридор за Мората, който се пребори със защитниците и насочи в горния десен ъгъл за 3:0.

Реал сякаш помисли този мач за спечелен и се опари. Левият бек Диего Рико беше оставен сам да напредне и да центрира успоредно на вратата, където Серхио Рамос изби, но Габриел Пирес се разписа и намали на 1:3.

Само три минути по-късно центриране от корнер за домакините се отби от главата на Рамос и попадна точно у Лусиано, който сам пред гола нямаше как да сбърка за 2:3.

Лукас Васкес и Данило изпуснаха да вкарат четвъртия гол за Реал преди паузата. Това обаче направи Алваро Мората в 48-ата минута, засичайки с глава центрирането на Хамес Родригес от фаул и оформи своя хеттрик за 4:2.

Лукас Васкес можеше да вкара и пети гол, но рикошет прати изстрела му встрани. След 70-ата минута темпото падна, защото Реал нямаше нужда да бележи още голове, а силите просто напуснаха играчите на домакините.

Шимановски можеше да върне интригата, но фалцовият му удар мина покрай целта.