НА САН СИРО: Наполи нанесе първа загуба на Милан в Италия от 8 месеца! (ВИДЕО)

"Пертенопеите" продължават шеметната си форма този сезон и са на върха в класирането

Наполи удържа първото място в Серия А след като в дербито на 7-ия кръг победи с 2:1 Милан като гост. Сблъсъкът на "Сан Сиро" предложи много емоции и интересни моменти, но "росонерите" бяха спряни на два пъти от гредата, а ВАР донесе и дузпа за гостите от Неапол.

Това беше първата загуба на Милан в Серия А от 17-ти януари, когато Специя ги надви отново на "Сан Сиро" и отново с 2:1.

В 13-ата паса Оливие Жиру бе изведен отлично в наказателното поле, заобиколи вратаря, но неочаквано нацели напречната греда.

В 52-ата минута Хвича Кварацхелия се свлече в наказателното поле, първоначално дузпа нямаше, но след преразглеждане с ВАР гостите получиха 11-метров наказателен удар, който в 55-ата минута бе превърнат в гол от Матео Политано.

Четвърт час по-късно равенството бе възстановено от Оливие Жиру, който получи хубав пас от Тео Ернандес и търкулна топката зад Алекс Мерет.

В 78-ата монута Марио Руи завъртя топката в наказателното поле, намери непокрития Джовани Симеоне, чийто удар с глава попадна в мрежата на Милан.

В последните минути Милан обсади вратата на Наполи, но на няколко пъти след разбърквания топката така и не попадна отвърд Мерет.