3. НА ЖИВО: Белгия - Франция 1:2, домакините изпуснаха дузпа

НА ЖИВО: Белгия - Франция 1:2, домакините изпуснаха дузпа

Следете един от най-интересните сблъсъци тази вечер тук

Белгия посреща Франция в мегасблъсък от група 2 от Лига А на Лигата на нациите.

Двата отбора са в подножитето на върха, където се намира Италия със седем точки. Французите имат шест пункта, докато "червените дяволи" търсят задължителни три точки, за да се върнат в битката за челните места, тъй като до момента имат само една победа и едно равенство.

За Франция Тео Ернандес ще остане извън титулярния състав, а неговото място ще заеме Лука Дин. Белгия пък ще разчита на Жереми Доку, Тросар и Опенда в нападение, за да пробие френската защита.
--------------------------------

В 19-ата минута белгийците поискаха дузпа за нарушение, което наложи ВАР да преразгледа този ключов момент от мача. Уилям Салиба се подхлъзна и падайки на терена в наказателното поле фауилира Опенда. След преразглеждането на ситуацията, реферът отсъди наказателен удар, изпълнен над вратата от Тилеманс.

В 33-ата минута съдията отсъди втора дузпа, този път в полза на Франция за умишлена игра с тъка на Ваут Фаес, който падайки на земята се опита да спре топката непозволено. Коло Муани не сгреши за 1:0.

Домакините изравниха за 1:1 малко преди почивката. В добавеното време на първото полувреме топката влезе в мрежата на Франция, след преразглеждане от ВАР реферът потвърди попадението на Люис Опенда.

В 57-ата минута реферът не зачете попадение за "петлите" заради Ирфан Пелто, въпреки че Муани засече топката. В 63-ата минута Коло Муани направи резултата 2:1. Той скочи най-високо, за да засече перфектно центриране на Люка Дин и да нанесе отблизо удар с глава.

Срещата можете да ГЛЕДАТЕ НА ЖИВО ТУК

Стартови състави:

Белгия: Кастелс, Дебаст, Фаес, Теат, Кастан, Де Кетеларе, Мангала, Тилеманс, Тросар, Доку, Опенда

Франция: Менян, Кунде, Салиба, Конате, Дин, Гуендози, Коне, Чуамени, Баркола, Дмбеле, Коло Муани

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?