ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.

Ливърпул се отдалечи възможно най-болезнено от мечтата за титла във Висша лига след изненадващо поражение от градския съперник Евертън с 0:2. "Гудисън парк" видя отново триумф над "червените" след продължително 14-годишно чакане. За последно Дейвид Мойс срази историческия противник през 2010 година, а сега това стори Шон Дайш. Два гола за "карамелите" реализира Доминик Калвърт-Люин.

В същото време Салах и компания бяха неузнаваемо слаби, липсваха и положенията пред Джонатан Пикфорд. Най-чистото такова опропасти Дарвин Нунес. Успехът пък почти сигурно гарантира на Евертън оставане във Висшата лига в сезон, в който клубът първо загуби 4 точки от актива си, след това ги получи обратно, а накрая все пак му бяха отнети 2 пункта.

Двубоят започна изключително динамично като в първите 180 секунди двете отбрани трябваше по веднъж да се справят с опасни положения, в които липсваше завършващия удар.

В 5-ата минута Калвърт-Люин бе изведен зад отбраната, а Алисон го събори. Главният съдия отсъди дузпа, но намесата на ВАР показа наличие на засада и наказателният удар бе отменен.

В 9-ата минута Мохамед Салах бе намерен перфектно на втора греда, нападателят опита да я продължи към вратарското, но бранител в "синьо" успя да спре опасната атака на Ливърпул.

Последваха изключително динамични и напрегнати минути, в които Евъртен стоеше по-добре. На Алисон пък се наложи да се намесва решаващо при удар с глава на Калвърт-Люин, боксирайки от самата голлиния.

За да дойде 27-ата минута, когато Ливърпул капитулира. Продължителна атака на "сините" изглеждаше приключила, когато МакАлистър не съумя да я изчисти в собственото си наказателно поле, а при последвалият Брайтуайт я прокара покрай стража на гостите.

Десет минути преди почивката Дарвин Нунес се отчете с дежурния си сериозен пропуск, след като бе намерен с едно докосване от Салах, но останал очи в очи с Джонатан Пикфорд, уругваецът стреля право във вратаря.

На почивката Юрген Клоп не съумя да събуди своя тим и скоро след подновяването на играта "червените" бяха ударени повторно. След центриране от ъглов удар на Дуайт МакНийл на втора греда Калвърт-Люин с глава вкара за 2:0.

Видимо ядосан от събитията, германският специалист направи тройна смяна, пускайки в игра Уатаро Ендо, Харви Елиът и Джарел Куанса. И това не допринесе особено за подобряването на играта на Ливърпул, а положенията пред Пикфорд дори секнаха.

ЕВЕРТЪН - ЛИВЪРПУЛ 2:0

Евертън: Пикфорд, Годфри, Тарковски, Брантуайт, Миколенко, Гана, Гарнър, Дукуре, Харисън, МакНийл, Калвърт-Люин

Мениджър: Шон Дайш

Ливърпул: Алисон, Робъртсън, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Конате, Собослай, Джоунс, Мак Алистър, Диас, Нунес, Салах

Мениджър: Юрген Клоп

Рома си отдъхна: Дибала ще е на линия за реванша с Байер