15-та! Реал (М) пак е властелинът на Европа (ВИДЕО)

"Кралският клуб" надви Борусия (Д)

15-ата за Реал Мадрид е факт! „Лос бланкос“ отново е европейски клубен шампион, след като победи с 2:0 на „Уембли“ Борусия Дортмунд.

Секунди след първия съдийски сигнал няколко фена нахлуха на терена. Играта бе спряна за кратко, докато стюардите успеят да ги неутрализират.

В 12-ата минута дойде първият удар в мача. Федерико Валверде получи на границата на наказателното поле и стреля мощно с левия крак, но високо над напречната греда.

Две минути по-късно Никлас Фюлкруг беше изведен зад защитата на Реал Мадрид. Антонио Рюдигер го изпусна. Таранът бе затворен до аутлинията. Все пак намери Юлиан Бранд, чийто удар беше неточен. Останаха съмнения за засада, така че при попадение ВАР щеше да взима окончателното решение.

Към средата на първата част Борусия Дортмунд направи огромен пропуск. Карим Адейеми овладя дълго подаване зад защитата на „лос бланкос“. Той се озова абсолютно сам срещу Тибо Куртоа, преодоля го, но не си пое добре топката и не успя да вкара от малък ъгъл.

Малко след това пас в коридор матира отбраната на символичните гости. Фюлкруг стреля, но топката се отби от левия страничен стълб. Този пропуск не бива да тежи на Борусия, тъй като повторенията показаха, че има засада, за разлика от ситуацията с Адейеми.

В 28-ата минута Адейеми отново беше изведен на стрелкова позиция. Неговият удар по диагонала не затрудни особено Куртоа, който изби. Фюлкруг се опита да направи добавка, но остана под топката.

Пет минути преди почивката Куртоа отново беше тестван. Марсел Забицер получи свободно пространство пред наказателното поле на испанците. Той отправи тежък удар по земя. Топката тупна коварно пред стража на Реал, но белгиецът успя да избие в ъглов удар.

Второто полувреме започна по-добре за Реал Мадрид. Винисиус Жуниор подхвана бърза контраатака. Бразилецът пробяга целия терен и беше фаулиран на ъгъла на наказателното поле. Тони Кроос завъртя топката над стената. Вратарят Грегор Кобел съумя с блестяща намеса да избие в корнер. При последвалия ъглов удар Дани Карвахал стреля с глава, но в аут.

В 57-ата минута Дани Карвахал беше забравен на далечната греда. Той стреля от въздуха, но Иън Маатсен омекоти топката за Кобел, който я улови.

Пет минути по-късно Фюлкруг атакува наказателното поле на Реал. Таранът засече добро подаване. Куртоа обаче следеше играта внимателно и успя да се намеси с вещина.

В 69-ата минута късметът покри „жълто-черните“. Винисиус центрира в неврологична за Кобел зона. Вратарят на Дортмунд реши да излезе, но се размина с топката. За негово щастие Джуд Белингам също не успя да нанесе удар с глава – аут.

В 74-тата минута Реал Мадрид излезе напред в резултата. Тони Кроос изпълни прекрасно ъглов удар отляво по атаката на „лос бланкос“. Топката беше насочена на близката греда. Там беше Карвахал, който отклони с глава. Никакви шансове за Кобел и 1:0 в полза на испанския шампион.

След гола мадридчани доминираха и търсиха втори гол. Кобел имаше много работа и правеше всичко по силите си да запази интригата в мача. В 77-ата минута Белингам беше намерен в наказателното поле. Неговият удар по земя бе отклонен от защитник в ъглов удар.

Три минути по-късно Кроос обстрелва опасно вратата на Кобел от пряк свободен удар. Стражът на Борусия съумя да се намеси.

Последваха нови две блестящи спасявания от страна на вратаря. Той първо спря Едуардо Камавинга, който стреля от средна дистанция. При последвалия корнер Кроос центрира. Начо Фернандес стреля с глава, но със сетни усилия Кобел спаси.

В 83-тата минута вратарят на вестфалци беше безпомощен. Защитата пред него тотално рухна. Белингам изведе Винисиус Жуниор. Бразилецът отигра с хладнокръвие, пращайки топката в мрежата. Тук някъде беше сложена точката на спора.

Три минути преди изтичането на редовното време Фюлруг преодоля Куртоа. Нападателят засече центриране около границата на вратарското поле. Неговата радост беше прекъсната от високо вдигнат флаг за засада. В действителност Фюлкруг бе в нередовна позиция и резултатът остана непроменен.

Борусия (Дортмунд) - Реал (Мадрид) 0:2
0:1 Даниел Карвахал 74
0:2 Винисиус Жуниор 82

Състави:

Борусия Дортмунд: 1. Грегор Кобел – 26. Юлиан Риерсон, 15. Матс Хумелс, 4. Нико Шлотербек, 22. Иън Маатсен – 23. Емре Джан (К), 20. Марсел Забицер, 19. Юлиан Бранд – 27. Карим Адейеми, 10. Джейдън Санчо – 14. Никлас Фюлкруг

Треньор: Един Терзич

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо (К), 23. Ферлан Менди – 8. Тони Кроос, 12. Едуардо Камавинга – 15. Федерико Валверде, 5. Джуд Белингам, 11. Родриго – 7. Винисиус Жуниор

Резерви: 13. Андрий Лунин, 25. Кепа Арисабалага, 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 10. Лука Модрич, 14. Хоселу, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 21. Браим Диас, 24. Арда Гюлер

Треньор: Карло Анчелоти