3. СЛЕД 30 УДАРА И 4 ГОЛА: Лудогорец е в Лига Европа! (ВИДЕО)

СЛЕД 30 УДАРА И 4 ГОЛА: Лудогорец е в Лига Европа! (ВИДЕО)

"Орлите" разгромиха Петрокуб

Лудогорец си осигури участие в новия формат на груповата фаза на Лига Европа след само един мач с Петрокуб. В първия плейоф единственият роден представител в евротурнирите разби с 4:0 шампиона на Молдова. За временния старши треньор на "орлите" Захари Сираков това бе втори пореден успех след 1:0 над Левски за първенство. В мача с Петрокуб Лудогорец имаше огромно преимущество и отправи общо 30 удара към вратата на противника.

Два гола реализира Диниш Алмейда в добавеното време на мача, а по веднъж се разписаха Квадво Дуа и Руан Крус. По този начин реваншът след седмица се превърна в протоколен, а родният шампион ще играе в евротурнирите поне до края на януари, когато приключва груповата фаза на втория по сила турнир на УЕФА.

Двубоят започна с положение пред вратата на гостите, но ударът на Якуб Пьотровски мина в опасна близост от очертанията на вратата на Силвиу Смаленеа.

С втората си добра ситуацията "орлите" поведоха, след като Кайо Видал центрира в наказателното поле, където Квадво Дуа с глава насочи топката в далечния ъгъл.

Секунди да е изминал половин час игра в Разград, Кайо Видал бе на сантиметри от второ попадение за "зелените", след като отличен пас на втора греда на Пьотровски, намери героя от дербито с Левски, чийто удар мина максимално близо до целта.

В самия край на първата част изпълнение на Аслак фон Витри от пряк-свободен удар намери напречната греда на молдовците.

Така въпреки явното си превъзходство на терена, до края на първата част нов гол във вратата на Петрокуб не падна и двата тима се прибраха за почивка при резултат 1:0 за "орлите".

Второто полувреме започна с попадение на гостите, което обаче бе отменено заради засада.

А в 59-ата минута блесна и класата на Руан Крус, чийто удар от дистанция влетя в мрежата на Петрокуб за 2:0.

След попадението Захари Сираков направи няколко промени, пускайки в игра Антон Недялков, Георги Русев, Камара и Дуарте. Последваха минути, в които Лудогорец контролираше събитията на терена, но Михай Лупон от гостите пропусна отлична възможност за попадение за гостите.

В добавеното време резервата Тодор Неделев стреля коварно от фаул, Смаленеа успя да избие, но Диниш Алмейда дебнеше наблизо и успя да довкара. А в сетния миг на двубоя бившият защитник на Локомотив (Пд) успя да се разпише още веднъж, засичайки с глава центриране на Неделев от ъглов удар.

Лудогорец- Петрокуб 4:0

1:0 Квадво Дуа (23)
2:0 Руан Крус (59)
3:0 Диниш Алмейда (90+1)
4:0 Диниш Алмейда (90+4)

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски (К), 30. Педро Нареси – 7. Рик Джонатан, 12. Руан Круз, 9. Квадво Дуа, 11. Кайо Видал

Резерви: 39. Хендрик Бонман, 67. Дамян Христов – 3. Антон Недялков, 8. Тодор Неделев, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 19. Георги Русев, 20. Агибу Камара, 23. Дерой Дуарте, 24. Оливие Вердон, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Треньор: Захари Сираков

Петрокуб: 1. Силвиу Смаленеа – 66. Йон Борс, Виктор 4. Мудрак, 11. Сергиу Платика – 90. Йон Джордан, 19. Михаил Платика, 39. Теодор Лунгу, 94. Корнелиу Корунту, 30. Василе Джордан – 9. Владимир Амброс (К), 22. Марин Корунту