Хевиметъл на Ливърпул в Прага (ВИДЕО)

Диас вкара гол №1000 под ръководството на Клоп

Ливърпул помете Спарта с 5:1 като гост в Прага в първи осминафинал в Лига Европа. В чешката столица тимът на Юрген Клоп бе безкомпромисен, а резултатът можеше да бъде и по-впечатляващ. Дарвин Нунес вкара гол №1000 под ръководството на германския специалист, който в края на сезона ще се сбогува с "червените". Уругваецът бе точен на два пъти, а по веднъж се разписаха Алексис Мак Алистър, Доминик Собослай и Луис Диас.

Срещата в Прага бе белязана от бурно начало с хевиметъл футбол на Юрген Клоп. Световният шампион Алексис Мак Алистър откри още в 6-ата минута от дузпа. Последва домакински натиск в търсене на изравнителното попадение, но вторият удар за гостите нанесе Дарвин Нунес. Уругваецът вкара с фантастичен удар от дистанция, влетял под напречната греда. Това бе и гол №1000 за Ливърпул под ръководството на Юрген Клоп във всички турнири, показа статистиката на Opta.

Отново таранът бе точен в самия край на полувремето. В заключителните секунди на полувремето отбраната на Спарта бе разпокъсана, а това позволи на Мак Алистър да изведе Нунес, който въпреки че имаше персонален пазач, успя да стреля в далечния ъгъл за 3:0.

Втората част започна точно протовоположно на първата - с гол за чехите. Остро центриране на Велко Бирманчевич в наказателното поле бе засечено от бранителя на Ливърпул Конър Брадли, опитал да изпревари връхлитащ зад него футболист на "виненочервените". Минута по-късно сериозен пропуск направи и Лукас Хараслин, останал очи в очи с вратаря на англичаните Каомин Келехър.

И този резултат не се задържа дълго, след като в 54-ата минута продължителна атака на гостите премина през Гакпо и Харви Елиът, а Луис Диас завърши перфектно създалата се възможност с удар от наказателното поле.

Последваха нови две положения пред вратата на Петер Виндал - първо Собослай намери добре Гакпо, но нидерландецът не успя да си спре добре топката и притъпи максимално атаката. Четвърт час преди края унгарският халф стреля силно от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря на Спарта.

И все пак пето попадение падна във вратата на чехите, които просто не намираха начин за противодействие на съперниковите атаки. Многоходова атака на Ливърпул намери Мохамед Салах в наказателното поле, където не бе трудно за египтнянина да се разпише за четвърти път през турнира. Голът обаче бе отменен поради засада.

СПАРТА - ЛИВЪРПУЛ 1:4
0:1 Мак Алистър (6-д)
0:2 Дарвин Нунес (25)
0:3 Дарвин Нунес (45)
1:3 Конър Брадли (46-авт)
1:4 Луис Диас (54)
1:5 Доминик Собослай (90)

Спарта Прага: 1. Петер Виндал, 25. Асгер Сьоренсен, 41. Мартин Витик, 37. Ладислав Крейчи, 2. Анхело Пресиадо, 4. Маркус Солбакен, 6. Каан Кайринен, 30. Ярослав Зелени, 14. Велко Бирманчевич, 9. Ян Кухта, 22. Лукас Хараслин

Треньор: Бриан Приске

Ливърпул: 62. Каомин Келъхър, 2. Джо Гомес, 3. Уатару Ендо, 5. Ибрахима Конате, 7. Луис Диас, 9. Дарвин Нуньес, 10. Алексис Мак Алистър, 18. Коди Гакпо, 19. Харви Елиът, 26. Анди Робъртсън, 78. Джарел Куанса

Резерви: 13. Адриан, 93. Фабиан Мрозек, 4. Върджил ван Дайк, 8. Доминик Собослай, 11. Мохамед Салах, 21. Костас Цимикас, 42. Боби Кларк, 49. Кейд Гордън, 53. Джеймс МкКонъл, 67. Люис Кумас, 84. Конър Брадли, 92. Матеуш Мусиаловски