3. Наполи гледа смело към титлата след спираща дъха победа над Лацио (видео)

Наполи гледа смело към титлата след спираща дъха победа над Лацио (видео)

Единсон Кавани наниза три попадения и изкачи неаполитанци на второ място в Серия "А"

Отборът на Наполи спечели малкото дерби от 31-ия кръг на Серия „А”, побеждавайки по изключително драматичен начин гостуващия Лацио. Двата отбора предложиха страхотен футбол на зрителите и ги направиха свидетели на почти всичко във футбола след като в срещата имаше автогол, гол от дузпа, червен картон и няколко обрати в резултата.

Лацио започна по-активно срещата и още в началните минути можеше отбележи попадение, но ударът на Алваро Гонзалес с глава премина встрани от вратата. Домакините отговориха с опасен удар на Марек Хамшик от малък ъгъл, който бе спасен от Муслера.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Стефано Маури изведе Лацио напред с удар от десетина метра в долния десен ъгъл на вратата. Гостите можеха да удвоят преднината си малко по-късно, но този път изстрелът на голмайстора Маури премина встрани от вратата. Докрая на първата част резултатът остана непроменен.

Втората част започна, аналогично с първата, с по-активна игра на Лацио, която логично доведе и до второ попадение. Този път Андре Диас попадна в прегръдките на своите съотборници след като в 56-ата минута се възползва от центрирането на Гаридо от статично положение и от границата на вратарското поле на Наполи, разпечата вратата за втори път.

Домакините реагираха като ожилени и само в рамките на шест минути успяха да изравнят резултата. Първо в 60-ата минута Андреа Досена се разписа с глава след центриране от пряк свободен удар, а две минути по-късно Единсон Кавани стори същото от сходно положение.

Малко по-късно реферът Лука Банти направи сериозна грешка след като не зачете попадение на Кристиан Броки. Халфът отправи силен удар от 20 метра, след който топката се удари в горната греда и тупна на метър зад голлинията, но това убягна на съдийската тройка.

Нелепа грешка в защитата на неаполитанци обаче даде възможност на Лацио отново да поведе, след като в 68-ата минута Салваторе Ароника си отбеляза автогол.

Лошото стечение на обстоятелствата не отказа отборът на Наполи да се бори за победата и в 82-ата минута след хубав пробив на Кавани в наказателното поле на гостите, нападателят влезе в единоборство с Джузепе Брава и реферът отсъди спорна дузпа в полза на неаполитанци. По-лошото за „римските орли” обаче бе, че за това нарушение Брава получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко. Потърпевшият Кавани пък сам се нагърби с изпълнението на дузпата и хладнокръвно отбеляза за 3:3.

Две минути преди края на редовното време драмата стана пълна и отново Кавани попадна под светлината на прожекторите, оформяйки своя хеттрик. Той се превърна в герой на мача след като успя да прониже мрежата на гостите с много хубав прехвърлящ удар и по този начин взриви препълнените трибуни на стадион „Сан Паоло”.

Победата бе от изключително значение за домакините, защото ги изкачи на втора позиция с 62 точки, на три зад Милан и на две пред Интер, който снощи претърпя тежко поражение с 0:3 в дербито на Милано. Отборът на Лацио пък се смъкна на пета позиция с актив от 54 точки.
Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)