3. Наполи и Милан поделиха точките в скучно дерби на „Сан Паоло” – 0:0

Наполи и Милан поделиха точките в скучно дерби на „Сан Паоло” – 0:0

"Росонерите" продължават да страдат при гостуванията си през този сезон, Наполи няма победа вече 11 мача

Отборите на Наполи и Милан завършиха наравно 0:0 в дербито на Севера и Юга от 29-ия кръг на италианската Серия „А”. Като цяло двата отбора бяха равностойни и равенството е закономерно, но при една ситуация през първата част домакините от Наполи бяха ощетени, след като редовен техен гол бе отменен заради несъществуваща засада.

Срещата започна равностойно, като футболистите на Милан задържаха повече топката, но така и не стигаха до чисти положения. Пирло, Бекъм и Зеедорф предимно мотаеха топката в средата на терена, а тя рядко стигаше до Пато и Индзаги. Наполи пък играеше предимно на контраатаки и при една от тях в 31-та минута Дида изби удар на Лавеци в корнер. При неговото изпълнение Марк Хамшик успя да вкара гол, след като топката бе отклонена от Салайета, но страничният съдия вдигна своя флаг за засада, но на повторението се видя, че няма такава. Отборът на Наполи бе ощетен в тази ситуация, но това не снижи духа на момчетата на Роберто Донадони, които в края на полувремето отново можеха да стигнат до гол, но удар на Манини бе спасен от Дида. Милан пък отправи един сериозен удар от границата на наказателното поле, дело на Кларънс Зеедорф, но ударът на холандеца премина над вратата на Наваро.

През втората част двата отбора се позатвориха и играта бе предимно в центъра на терена. Милан продължаваше да се лута из половината на Наполи и се наложи в игра да влизат Кака и Роналдиньо. Въпреки това обаче атаките на „росонерите” продължиха да не вещаят опасност за вратата на Наваро. Наполи пък продължи да атакува с по-малко хора и рядко притесняваха отбраната на гостите. В една от малкото добри контраатаки на домакините, Хамшик центрира добре към Салайета, но ударът на уругваеца на немери очертанията на вратата, пазена от Дида, който пък дори не помръдна. Малко по-късно отново бившият нападател на Ювентус можеше да се разпише, но този път Дида спаси.

До края на срещата двата отбора опитаха да стигнат до попадение, което да реши срещата, но така и не се стигна до реална голова опасност. Обстановката се изнерви и минути преди края на срещата на терена се скупчиха почти всички играчи и дори част от резервните скамейки, като повод на разправията бе спречкването между Блази и Бекъм, но единствено дефанзивният халф на домакините бе декориран в жълто. В самия край на мача Дейвид Бекъм стреля опасно от пряк свободен удар, но Наваро спаси и по този начин сложи точка на спора – 0:0.

Така с това равенство Милан остава на трета позиция с актив от 55 точки, 7 зад втория Ювентус и вече цели 14 зад лидера Интер. Наполи пък вече е 11-и с 37 точки в актива си. Южняците обаче са на цели 9 точки от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири и явно Неапол ще пропусне вкуса на евро-мачовете догодина.

Наполи – Милан 0:0