3. Наполи обърна Милан, Таарабт бележи в дебюта си (ВИДЕО+СНИМКИ)

Наполи обърна Милан, Таарабт бележи в дебюта си (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” нанесоха първо поражение на Зеедорф в Серия А начело на „червено-черните”

Отборът на Наполи постигна победа с 3:1 над Милан в мач от 23-тия кръг на италианската Серия „А”. Това е и първа загуба за Кларънс Зеедорф в първенството в качеството си на старши треньор на тима от „Сан Сиро”.

Адел Таарабт изведе „росонерите” напред в осмата минута с първия си гол за отбора. Гьокхан Инлер изравни малко след това, а Гонсало Игуаин отбеляза две попадения, донасяйки успеха за тима на Рафаел Бенитес.

Наполи започна силно и още преди да е изтекла първата минута Игуаин стреля по посока вратата на Милан, но ударът му бе твърде слаб. След това и Хамшик пробва късмета си, но не намери очертанията.

В осмата минута малко изненадващо „росонерите” поведоха. Адел Таарабт ознаменува дебюта си за Милан по най-добрия начин и изведе гостите напред в резултата. Полузащитникът получи топката в центъра, напредна до наказателното поле и с изключително прецизен удар насочи топката в долния ляв ъгъл на Рейна.

Само две минути по-късно обаче Инлер с фамозен шут изравни. Швейцарецът стреля от около 20 метра, придавайки на топката неспасяема траектория, а Абиати можеше само да изгледа кълбото как минава над главата му и влиза във вратата му.

До края на първата част Наполи изпусна половин дузина положения, като пропуски направиха Игуаин, Хамшик и Мертенс. В 22-рата минута Мертенс получи добър извеждащ пас и Абиати излезе извън наказателното си поле, за да го пресрещне. Белгийският нападател пусна топката покрай Абиати, след което последва сблъсък между двамата. Реферът отсъди нарушение и показа жълт картон на вратаря на гостите, като най-вероятно Абиати трябваше да бъде изгонен.

Десетина минути след подновяването на играта Наполи осъществи пълен обрат. След центриране в наказателното поле на гостите, Гонсало Игуаин се измъкна от отбраната на „росонерите” и с глава отбеляза за 2:1.

В 72-рата минута Марио Балотели опропасти страхотна възможност за изравняване на резултата. Рейна излезе неразчетено, Балотели успя да открадне топката, но се забави, което позволи на стража, както и на защитата, на Наполи да се върне и да предотврати нов гол във вратата си.

В 82-тата минута „сините” отбелязаха и трети гол. Кайехон получи топката зад отбраната в червено-черно, испанецът пусна успореден на голлинията пас, оставяйки Игуаин пред празна врата. Бившият играч на Реал (Мадрид) не пропусна, отбелязвайки втория си гол в срещата.

След победата си Наполи се доближава на четири точки до втория в класирането Рома, като „вълците” в неделя излизат за дербито на Рим срещу Лацио. Милан остава на 10-ата позиция с едва 20 точки след 23 изиграни кръга.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит