3. Наполи отказа Милан от Европа с три гола за шест минути (ВИДЕО)

Наполи отказа Милан от Европа с три гола за шест минути (ВИДЕО)

Де Шилио бе изгонен още в 43-ата секунда, а Игуаин изпусна дузпата, Наполи се мъчи без гол до 70-ата минута.

Страданията на Милан в Серия А продължиха с поражение 0:3 като гост на Наполи в 34-ия кръг. „Росонерите” останаха с 10 души още в 43-ата секунда, но Диего Лопес спаси дузпата на Игуаин. С 10 души Милан държеше 0:0 до 70-ата минута, а после Наполи вкара цели три гола за 6 минути чрез Хамшик, Игуаин и Габиадини.

Това бе трета поредна загуба за тима на Филипо Индзаги и пети мач без загуба.

Срещата започна по кошмарен начин за Милан. Марек Хамшик нахлу в наказателното поле и беше повален от Матия Де Шилио – дузпа и директен червен картон още в 43-ата секунда. Диего Лопес хвана дузпата, като за Игуаин пропускът от бялата точка бе трети от шест опита през сезона.

Милан рядко атакуваше при числения превес на съперника, но нямаше шанс в 38-ата минута, когато Бонавентура засече центриране на Бокети в гредата, а Андухар не мръдна.

В началото на втората част Инсиние разсече защитата с пас за Кайехон, който вместо да стреля, избра да търси Игуаин и сбърка.

Наполи се мъчеше да вкара първия гол и след час игра Хамшик удари греда след нисък удар по диагонала.

Хамшик все пак даде верен тон и 20 минути преди края си взе една топка в наказателното поле на Милан и мушна в близкия ъгъл с помощта на гредата – 1:0.

Наполи бързо се успокои с втори гол. Дрис Мертенс настигна пас вляво и от аутлинията върна в центъра за Игуаин, който не остави шанс на
Лопес в десния ъгъл – 2:0.

Още две минути по-късно Гулам се включи добре и намери Игуаин, Диего Лопес спаси с крак, но Маноло Габиадини подложи ефектно с опакото на глезена си, за да върне топката в мрежата - 3:0.

Наполи вече има 59 точки на четвърта позиция, Лацио е трети с 63, а Рома има 64. Милан остава десети с 43 точки и вече никакви шансове да се класира за Европа.