НЕПОБЕДИМИТЕ! Леверкузен с луд обрат в Лига Европа (ВИДЕО)

Карабах бе на минути от сензация в Германия

Непобедимият Байер Леверкузен продължава да изумява през сезона. "Аспирините" сториха немислимото по пътя към обрата срещу сензацията Карабах в Лига Европа от 0:2 до 3:2.

Гостите от Азербайджан водиха комфортно до 72-ата минута и вече се виждаха на четвъртфиналите, нанасяйки първо поражение за тима на Шаби Алонсо през кампанията насред Германия.

После дойде пълната промяна в лидера в Бундеслигата, оцелял по чудо и в първия мач за 2:2 след гол на Патрик Шик в продължението.

Сега отново чешикят национал бе големият герой на вечерта, но тон за обрата от 0:2 до 3:2 даде Джереми Фримпонг.

Бившият тим на Симеон Славчев, където в момента се подвизават миналите през Черно море и Локо Пд Патрик Андраде и Матеус Силва, поведе чрез Абдела Зубир, който беше точен в 58-ата минута. Само 4 по-късно гостите останаха с човек по-малко след като Елвин Джафаркулиев получи директен червен картон.

Въпреки това Жуниньо направи 0:2 в 67-ата, засичайки с едно остро центриране в наказателното поле.

Пет минути по-късно но Джереми Фримпонг намали, след като с удар от въздуха прати топката между краката на бранител в "бяло", след което тя влетя в мрежата.

Истинската драма настъпи в добавените 6 минути продължение от рефера Антъни Тейлър.

Таранът изравни след разбъркване в наказателното поле, а в 97-ата минута заби с глава на втора греда за 3:2, хвърляйки в екстаз "Байарена".