3. Непобедимият Ювентус смачка Наполи у дома и пак подгони Милан (видео)

Непобедимият Ювентус смачка Наполи у дома и пак подгони Милан (видео)

"Старата госпожа" се поздрави с класически успех над неаполитанци, на 2 точки е от шампиона

Отборът на Ювентус продължава без да е допуснал нито една загуба през сезона, след като тази вечер се разправи с тима на Наполи с 3:0. Срещата се игра на стадион "Ювентус Арена" и бе от програмата на 30-ия кръг на италианската Серия "А".

Иначе гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Сунига получи директен червен картон в 87-ата минута за удар без топка срещу противников футболист.

Двубоят започна с невероятен пропуск на Марко Бориело, който засече с глава от много близо центриране на Пирло, но не можа да уцели вратата на Де Санктис.

Последва нов неточен изстрел с глава на Бориело преди гостите да успеят спрат домакинския натиск. След 20-ата минута Наполи пренесе играта в центъра на терена, но "бианконерите" продължаваха да владеят инициативата.

За цялата първа част обаче, неаполитанците се отчетоха едва с един неточен шут на Лавеци в 40-ата минута.

От своя страна "старата госпожа" изтърва още няколко изгодни ситуации, след като Пирло, Видал, Маркизио и Бориело пропуснах от нелоши положения.

Гол до края на полувремето обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част пък стартира с много силен натиск на Ювентус и премина изцяло под диктовката на торинци, докато Наполи дори не успя да загатне за качествата си.

Така се стигна до 53-ата минута, когато домакините излязоха напред в резултата, след като Вучинич стреля с десния крак в наказателното поле, топката се отклони в крака на Бонучи и влетя в мрежата на безпомощния Де Санктис - 1:0.

Натискът на Юве се засили още повече след това попадение, въпреки че Хамшик пропусна да изравни, останал сам срещу Буфон.

Така дойде 75-ата минута, когато Видал зашемети от финтове Кампаняро и с кинжален удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл на Де Санктис за 2:0.

Някъде тук гостите тотално свалиха гарда и ако до края играчите на Юве не бяха изтървали около половин дузина положения, то разгромът за хората на Мадзари щеше да е вързан в кърпа.

На терена се появи живата легенда на "бианконерите" - Алесандро Дел Пиеро, който само 15 секунди след влизането си в игра изведе елегантно Куалярела в дясната част на пеналта на Наполи, а националът с остър удар в близкия ъгъл направи преднината на Юве класическа.

Крахът за "небесно-сините" стана пълен в 86-ата минута, когато Сунига получи директен червен картон за удар без топка срещу противников играч.

До края на мача Видал, Маркизио, Дел Пиеро и Вучинич изпуснаха по едно положение, но нов гол не падна и така "старата госпожа" спечели с 3:0 домакинството си от 30-ия кръг на Калчото срещу Наполи.

След успеха Ювентус остава на 2-о място във временното класиране, като вече има актив от 52 точки, на 2 зад лидера и шампион Милан. Гостите от Неапол пък са 4-и с 48 пункта, на 3 зад 3-ия Лацио.