3. Непримирим Реал изтръгна успеха от Леванте с късен обрат (ВИДЕО)

Непримирим Реал изтръгна успеха от Леванте с късен обрат (ВИДЕО)

"Кралете" стигнаха до успеха с 3:2 след 2 гола в продължението

Отборът на Реал (Мадрид) стигна до изключително ценна и трудна победа над тима на Леванте, след като се наложи с 3:2. Срещата се игра на стадион "Валенсия" и бе от програмата на 8-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна равностойно, но "кралете" бързо овладяха инициативата и натиснаха съперника си. Бензема и Рамос имаха добри възможности в началото, но първият не уцели вратата, а удар на втория бе спасен от стража на домакините.

Опитите за контраатаки на "жабите" пък не водеха до нищо сериозно, докато Рамос, Роналдо, Бензема и Модрич продължаваха да изпускат положения.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част обаче започна страхотно за домакините, които натиснаха здраво в началото, а Родас и Диоп пропуснаха да се разпишат.

Така се стигна до 57-ата минута, когато след бърза контраатака Хуметра изведе Баба на изгодна позиция, а той с десния крак прониза Лопес за 1:0.

Гостите обаче реагираха като ужилени и в 61-ата минута Серхио Рамос възстанови статуквото, след като засече с десния крак центриране на Ди Мария от корнер.

След гола "белия балет" натисна много здраво опонента си, ала Роналдо и Ди Мария изтърваха по 2 положения.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Леванте попари тежко съперника си. Тогава Барал центрира в пеналта на Реал, където Ел Жар засече с глава и покачи на 2:1.

"Кралския клуб" обаче не се предаде и стигна до впечатляващ обрат с 2 гола в продължението на мача.

Първо в 90-ата минута Мората възстанови статуквото с удар с десния крак от наказателното поле, дошъл след пас на Варан.

В 94-ата минута пък, след многоходова атака Модрич подаде към Роналдо, който стреля от малък ъгъл, а ударът му рикошира в тялото на бранител на домакините, срещна страничната греда и влезе в мрежата за крайното 3:2.

След успеха "кралете" събраха актив от 19 точки на 3-то място, на 2 зад Барса и Атлетико, които обаче са с мач по-малко. Домакините от Леванте пък са 9-и с 10 точки.