3. Неудържим Сити с яростен Агуеро показа, че има сили за титлата (видео)

Неудържим Сити с яростен Агуеро показа, че има сили за титлата (видео)

Тимът на Манчини можеше да спечели с много повече от 4:0 срещу новака Суонзи

Един от основните фаворити за спечелването на Премиършип през настоящия сезон – Манчестър Сити, започна с успех с 4:0 новия сезон в английското първенство. „Гражданите” отвяха с убедителен резултат един от новаците в елита – Суонзи, а с играта си показаха, че могат да спечелят шампионата. Играчите на Роберто Манчини блестяха с изявите си, а появилият се през втората част на двубоя Серхио Агуеро загатна, че може да се окаже изключително полезна покупка. Аржентинецът отбеляза два от головете за „гражданите”. Другите две попадения бяха дело на Един Джеко и Давид Силва.

Началото на срещата бе доста силно за „гражданите”, като те имаха възможност да открият резултата още във 2-ата минута, когато Яя Туре получи топката около границата на наказателното поле и стреля много силно, но ударът му бе блокиран от футболист на гостите и така и не достигна до вратата на Ворм.

Последваха равностойни минути, в които изобщо не се забелязваше очакваната от мнозина доминация на домакините. Суонзи действаше спокойно и задържаше топката добре и по нищо не личеше, че Манчестър Сити е по-класният отбор.

В 24-ата минута дойде най-интересното положение в мача до този момент. Давид Силва получи топката на границата на наказателното поле и стреля блестящо към вратата на Суонзи, но Ворм реагира светкавично и с великолепна намеса не позволи на кълбото да влезе в мрежата му. Малко след това имаше съмнения за неотсъдена дузпа в полза на „гражданите”, след като след удар на Джеко, кълбото срещна ръката на Ашли Уилямс. Главният съдия Майк Дийн обаче не отсъди 11-метров наказателен удар и играта продължи.

В 29-ата минута гостите отново имаха късмет. Играчите на Роберто Манчини разиграха добре, а Адам Джонсън намери Давид Силва който от десетина метра с много хубав удар се опита да преодолее Ворм, но испанецът нямаше късмет, защото напречната греда се оказа последен помощник на вратаря на гостуващия тим.

Активните действия на Манчестър Сити продължиха. Подобно на доста мачове от миналия сезон, тимът на Роберто Манчини създаваше безброй ситуации, но така и не съумяваше да реализира попадение. В 39-ата минута изключително активният от началото на мача Давид Силва направи нов пропуск, засичайки топката след изчистване на играч на Суонзи. Испанецът обаче не намери очертанията на вратата и кълбото излезе в аут.

В добавеното време на два пъти домакините направиха невероятни пропуски. Първо Един Джеко се оказа очи в очи с Мишел Ворм, но не преодоля вратаря на Суонзи. Няколко секунди по-късно Гарет Бари получи топката и стреля силно от около 15-ина метра, но за втори път в мача напречната греда се оказа спасението за гостуващия тим. Така почивката на двубоя дойде при нулево равенство, а всичко в сблъсъка на „Етихад Стейдиъм” трябваше да бъде решено през втората част.

Тя започна с натиск на Манчестър Сити, но в 53-ата минута „гражданите” можеха да бъдат наказани, след като Стивън Доби отправи отличен далечен изстрел към Джо Харт – удар, който бе и първи в очертанията на вратата. Английският страж обаче се намеси отлично и не допусна гол в мрежата си.

В 57-ата минута логичното най-сетне се случи. Адам Джонсън получи топката от Давид Силва и хубаво задържа, след което стреля. Мишел Ворм изби, но кълбото се озова в краката на Един Джеко, който не срещна проблем и се разписа в опразнената врата.

Точно когато изтичаше час игра на „Етихад Стейдиъм” дойде и един от най-очакваните моменти за феновете на Манчестър Сити. Новата покупка Серхио Агуеро се появи в игра на мястото на Найджъл Де Йонг и веднага след влизането си на терена имаше две отлични възможности да се разпише. В 62-ата минута Агуеро получи топката, задържа я, след което се обърна и стреля, но блестящият Ворм изби и остави тима си в мача. Топката отиде в краката на Яя Туре, който нанесе удар, но отново великолепният вратар на Суонзи отрази. В крайна сметка се оказа, че халфът на Кот Д’Ивоар е в засада. Минута след това се откри нова ситуация пред новия аржентински нападател на „гражданите” – ударът на Агуеро обаче прелетя над вратата.

В 68-ата минута аржентинецът, който блестеше със светлосинята фланелка от влизането си в игра, отбеляза дебютния си гол. Ричардс бе изведен от Джонсън в наказателното поле, а десният бранител на „гражданите” прати топката в близост до вратата, където непокрит бе Серхио Агуеро. Нападателят прати топката в опразнената врата и по този начин вкара дебютния си гол с екипа на Манчестър Сити.

Само две минути по-късно резултатът вече бе класически. Един Джеко изведе блестящо Серхио Агуеро, който се опита да прехвърли Ворм и след като опитът му се оказа неуспешен с последни усилия върна кълбото към точката за изпълнение на дузпа, където бе Давид Силва. Испанският национал засече хубаво топката и направи резултата 3:0.

Стефан Савич – друго ново попълнение на „гражданите”, също се появи в игра, заменяйки Адам Джонсън в 74-ата минута. По този начин бившият играч на сръбския Партизан (Белград), също като Агуеро, направи своя дебют с фланелката на Манчестър Сити.

Броени минути след тази смяна Яя Туре можеше да отбележи четвърти гол, но след негов удар и рикошет в стената, Ворм реагира светкавично и с една ръка улови топката точно преди тя да попадне зад голлинията.

До края на двубоя тимът на Роберто Манчини играеше спокойно и не допусна гол. В даденото от съдията продължение дойде и вторият гол на Агуеро. Аржентинецът получи топката и стреля повече от блестящо от около 20-ина метра, а кълбото влетя безпомощно зад Ворм.

По този начин "гражданите" оглавяват класирането заедно с Болтън след изиграването на първия кръг, като и двата тима са с голова разлика 4:0. Суонзи е на последното място заедно с Куинс Парк Рейнджърс, като и двата новака са с по четири допуснати попадения във вратата си

Манчестър Сити 4:0 Суонзи

58’ 1:0 Джеко
68’ 2:0 Агуеро
70’ 3:0 Силва