3. Неудържим Суарес парти Ливърпул на второто място в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неудържим Суарес парти Ливърпул на второто място в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уругваецът с две попадения за 4:1 над Уест Хем, Джерард с травма

Ливърпул записа пета последователна домакинска победа, след като разби Уест Хем с 4:1 в среща от XV кръг на Висшата лига и така се изкачи на второ място в класирането.

С две попадения за успеха на мърсисайдци се отличи намиращият се в страхотна форма Луис Суарес, но за съжаление на Брендън Роджърс контузия в двубоя получи капитанът Стивън Джерард, който бе заменен принудително в началото на втората част.

Иначе домакините взеха минимална преднина малко преди почивката на „Анфийлд”. Това стана в 42-ата минута, когато Ги Демел вкара топката в собствената си врата след изстрел на Луис Суарес.

Почти веднага след подновяването на играта Мамаду Сако удвои, макар и с известна доза късмет, а и след неубедителна намеса на Джеймс Колинс.

В 56-ата минута пък Стивън Джерард поиска смяна, ала въпреки това Ливърпул продължи да натиска. Противно на футболната логика обаче Уест Хем намали резултата в 66-ата минута, когато Мартин Шкъртел върна жеста и на свой ред си отбеляза автогол, но в 81-ата Луис Суарес сложи точка на спора със своя гол номер 11 в последните 5 домакински мача на мърсисайдци.

Броени секунди след това гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Кевин Нолън, а в 83-ата минута Суарес сложи точка на спора с удар, рикоширал в Джоуи О’Брайън и спрял в мрежата на „чуковете” – 4:1.

След победата Ливърпул събра 30 точки и изпревари по голова разлика втория в таблицата Челси, докато загубата остави Уест Хем точно над чертата на изпадащите. Лондончани са с 13 точки, колкото има и намиращият се в опасната зона новак Кристъл Палас.