3. Нов късен гол на Коща донесе втори успех на Челси и Конте (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нов късен гол на Коща донесе втори успех на Челси и Конте (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервите Батшуай и Фабрегас помогнаха за късен обрат в Уотфорд

Челси постигна втори пореден успех с гол в края на Диего Коща под ръководството на Антонио Конте.

След като в официалния дебют на италианеца лондончани надвиха с 2:1 в столичното дерби Уест Хем, сега те триумфираха със същия резултат и при визитата си на Уотфорд.

Испанецът се разписа в 89-ата минута срещу „чуковете” и в 87-ата срещу „стършелите”.

Конте отново остави Франсеск Фабрегас на резервната скамейка и през първото полувреме гостите не бяха особено убедителни, макар да имаха инициативата.

Двата тима обаче рядко достигнаха до чисти голови положения.

В 24-ата минута Одион Игало от домакините имаше едно такова, след като получи страхотен пас в пеналта, но не сполучи с удара.

Така почивката дойде без попадения, а след нея се случи и всичко по-интересно в срещата.

В 55-ата минута Етиен Капу овладя на гърди едно центриране и с мощен изстрел с външен фалц в близкия ъгъл не остави шанс на Тибо Куртоа да реагира, за да открие резултата – 1:0.

Челси се опита да отговори, но не успя да го стори преди Конте да извърши три поредни смени в заключителния четвърт час от двубоя.

В 71-ата минута на терена се появи Виктор Моузес, в 73-ата влезе Мичи Батшуай, а в 87-ата и Фабрегас получи шанс за изява.

Последните двама изиграха ключова роля за последвалия обрат.

В 80-ата минута Мичи Батшуай изравни резултата, разписвайки се с добавка след спасен удар на Еден Азар.

Така £33-милионната лятна покупка вкара дебютния си гол за Челси – 1:1.

Три минути преди края на редовните 90 пък Фабрегас отне една топка в центъра на терена и веднага с дълъг пас изведе Диего Коща сам срещу вратаря на домакините.

Испанецът не сгреши и промуши топката между краката на Еурелио Гомеш, за да донесе във втори пореден двубой пълния комплект точки на „сините”.

В добавеното време Мичи Батшуай нацели напречната греда със силен удар от десетина метра, но в крайна сметка Челси взе своето.

Така тимът е с пълен актив точки от два кръга, заедно с манчестърските Сити и Юнайтед.

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима