3. Нов срам за Борусия Дортмунд на собствения му стадион (ВИДЕО)

Нов срам за Борусия Дортмунд на собствения му стадион (ВИДЕО)

С човек по-малко Аугсбург спечели с 1:0 гостуването си на тима на Юрген Клоп

Борусия Дортмунд продължава с кошмарното си представяне в Германия и инкасира нова загуба, като този път загуби с 0:1 на собствения си стадион от тима на Аугсбург. След добро първо полувреме домакините получиха гол в първите минути на втората част. Бобадия бе точен в 50-ата минута, а това бе достатъчно за гостите да вземат трите точки. В 64-ата Аугсбург остана с човек по-малко, след като Янкер бе изгонен, но това не помогна особено на Дортмунд, който така и не намери своя ритъм през второто полувреме.

Първата сериозна възможност за откриване на резултата дойде пред гостите в 14-ата минута, благодарение най-вече на несигурния Вайденфелер. Донг-Вон Джи проби отляво, вратарят на Борусия излезе неразчетено и опразни вратата си и бе прехвърлен, за радост на домакините топката премина над вратата.

Домакините отговориха бързо и за 2 минути създадоха три опасни положения пред вратата на Агсбург.Грешка в защита в 15-ата минута отвори пространство пред Кемпъл, но той избърза и би неточно.  Марко Ройс също не бе достатъчно прецизен след секунди и би във вратаря при атака отляво. Гюндоган също пропусна на добра позиция, притиснат от двама бранители халфът стреля слабо в Манингер.

В 26-ата Имобиле задържа добре топката отляво и би по диагонала, Обемаянг на далечната греда подложи крак и вкара, но съдията свири засада и отмени попадението.

След почивката гостите показаха по-нападателна игра и натиснаха Дортмунд веднага след подновяване на играта. В 50-ата минута Халил Алтънтоп премина като на парад през защитата на домакините, но преди да нанесе удар топката му бе избита от краката от Шмелцер. Това обаче се превърна в пас към Бобадия, който от точката за изпълнение на дузпа „разстреля” Вайденфелер.

Домакините не успяваха да организират смислена атака, а Вернер пропусна да удвои в 58-ата, след като бе притиснат от Гроскройц и стреля над вратата.

В 64-ата минута дебютиращият с екипа на Аугсбург Янкер спря голова атака на Обамеянг и съдията му показа червен картон. Това даде импулс в играта на футболистите на Юрген Клоп, но атаките на Дортмунд не заплашваха по никакъв начин Манингер.

Възможност за изравняване на резултата дойде секунди след изтичане на редовните 90 минути. Имобиле засече с глава центриране отдясно, но от непосредствена близост не успя да насочи топката и би в ръцете на Манингер.

Дортмунд е на последното 18-о място в Германия с 16 точки, а Аугсбург излезе на 4-0 място с 33 точки.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1