Нов срив за Ливърпул на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Голям удар за Клоп в битката за титлата

В рамките на само 4 дни Ливърпул претърпя два изключително болезнени краха на своя "Анфлийд".

След шумното 0:3 от Аталанта в Лига Европа, сега тимът на Юрген Клоп бе съкрушен от Кристъл Палас след 1:0 в двубой от 33 кръг на Висшата лига.

За английския гранд това бе първо домакинско крушение за първенство от есента на 2022 година при 1:2 от Лийдс.

Двубоят трябваше да се превърне в празник за "червените", след като в игра се завърна вратарят Алисон Бекер след двумесечно отсъствие.

Гостите от Лондон изненадаха с офанзивна игра в началните минути, а бразилският страж трябваше да се проявява на два пъти.

В 14-ата минута обаче Алисон капитулиря, след като гостите впечатлиха с многоходова атака, преминала през Майкъл Олис и Тарик Мичел, а в наказателното поле Еберечи Езе вкара с едно докосване.

Постепенно Ливърпул започна да вдига оборотите, а пропуските се редяха един след друг пред вратата на Дийн Хендерсън.

След почивката мачът се пренесе изцяло в половината на гостите, но тимът на Клоп видимо се затрудняваше да нанесе решителен удар. В 55-ата минута Дарвин Нунес бе гоемият грешник, след като получи отличен пас след центриране от ъглов удар, но последвалият му шут разочарова.

Доминик Собослай и Жота бяха следващите, опропастили възможност за изравнително попадение. На свой ред стреля в Алисон, въпреки че бе на непосредствена близост от вратата на домакините, а след това Къртис Джоунс бе изведен сам срещу вратаря, но не уцели вратата.

Така минутите минаваха, а резултатът остана непроменен. За Ливърпул ударът бе особено болезнен, тъй като удря пряко по амбициите за титлата.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)