3. Нова победа за Челси – 2:0 срещу Уулвърхямптън и пет точки разлика пред втория Манчестър Сити (видео)

Отборът на Челси постигна нова домакинска победа. „Сините” от Лондон спечелиха с 2:0 срещу Уулвърхямптън и се откъснаха на 5 точки пред втория Манчестър Сити. Челси не показа напълно това, на което е способен, но класата в състава на домакините се оказа решаваща в срещата и им донесе успеха. Гостите показаха добра игра, но не намериха начин да отбележат и си тръгнаха без точка от Лондон.

Отборът на Челси постигна нова домакинска победа. „Сините” от Лондон спечелиха с 2:0 срещу Уулвърхямптън и се откъснаха на 5 точки пред втория Манчестър Сити. Челси не показа напълно това, на което е способен, но класата в състава на домакини се оказа решаваща в срещата и им донесе успеха. Гостите показаха добра игра, но не намериха начин да отбележат и си тръгнаха без точка от Лондон.

Първото попадение падна в 23-ата минута и бе дело на Флоран Малуда. Домакините разиграха добре, Анелка комбинира с Жирков, който подаде на Малуда и французинът от точката на дузпата без никакъв проблем отбеляза за 1:0.

До края на полувремето гостите от Уулвс показаха добра игра, залагаха предимно на изстрелите от далечно разстояние, но не успяха да намерят начин да преодолеят Петър Чех и почивката дойде при резултат 1:0.

Втората част беше равностойна и двата отбора създадоха доста положения. Гостите се представиха силно, но отборът на Челси бе много стабилен в защита и тимът на Мик Макарти така и не намираше начин да прати топката зад Петър Чех.

В 81-ата минута дойде второто попадение за Челси, което бе дело на Соломон Калу. Националът на Кот ДИвоар бе изведен от Есиен сам срещу вратаря и с удар покрай Маркус Ханеман прати за втори път топката във вратата на гостите.

Въпреки поражението гостите се представиха достойно и оставиха добро впечатление с играта си на „Стамфорд Бридж.

След успеха Челси продължава да е лидер в Английската висша лига с актив от 22 точки, а Уулвс се намира в зоната на изпадащите, на 19-та позиция с 6 точки.