3. Нова победа за Челси, "сините" най-после пуснаха гол във вратата си (видео)

Нова победа за Челси, "сините" най-после пуснаха гол във вратата си (видео)

3:1 за шампионите над Уест Хем, два гола на Есиен

Челси не сгреши и в четвъртия си мач от началото на сезона в Премиершип. „Сините” взеха лондонското дерби с Уест Хем на „Ъптън Парк” с 3:1.

Новината обаче бе, че съставът на Карло Анчелоти допусна гол във вратата си след поредица „сухи мрежи”. За последно Петър Чех извади топката от мрежата си на 17-и април срещу Тотнъм. С два гола за шампионите пък се отличи ганайският халф Микаел Есиен.

Уест Хем няма победа над Челси от 2003 година. Новият мениджър на тима Аврам Грант пък записа 4-а поредна загуба и в най-скоро време може да напусне своя пост.

Анчелоти бе направил няколко промени в своя състав, като се има предвид контузията на Лампард. Специалистът бе дал почивка и на титулярите си Алекс и Малуда. Това обаче не се отрази по никакъв начин на представянето на неговия отбор и още в 2-ата минута Челси поведе в резултата. Дрогба центрира от ъглов удар и Есиен засече топката с глава.

В 18-ата Грийн не се намеси добре при удар на Дрогба от фаул, а Ъпсън изчисти коженото кълбо в тялото на Калу, след което то влетя в мрежата на „чуковете”. До края на първата част Микел се опита да счупи гредата след топовен шут.

През втората част „сините” пестяха силите си за предстоящия първи мач на тима в Шампионската лига, докато Уест Хем не знаеха как да преодолеят „синята” защита и Чех. В 83-ата минута Ферейра центрира отдясно и Есиен с глава вкара втория си гол в мача. Серията със „сухи мрежи” на Челси свърши 2 минути по-късно. Чех боксира една топка след корнер, след което Паркър прехвърли чеха за 1:3. В края пък фрапантен пропуск от един метър на празна врата направи нападателят на домакините Пикион.

Четвърта поредна победа за Челси през кампания 2010/11 и четвърта поредна загуба за Уест Хем.

Ибрахимович отново е национал на Швеция

Големият син на Златан Ибрахимович - Максимилиан е извикан в юношеския тим на "Тре крунур"

Рома предлага нов договор на вратаря Миле Свилар

Титулярният страж на Рома е близо до контракт за още пет години

Манчестър Юнайтед ще има сериозни проблеми, ако пропусне Шампионската лига

"Червените дяволи" са пред сериозна финансова криза при ново оставане извън топ 4

Няма да е ЦСКА: Балотели, отива в трета дивизия на Испания

Италианският нападател е пред подпис с Интерсити

Френки Де Йонг се завръща за Барселона

Нидерландският халф лекуваше контузия пет месеца

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора