3. Нюкасъл шокира Челси в страхотен мач с пет гола и два обрата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нюкасъл шокира Челси в страхотен мач с пет гола и два обрата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Болезнено завръщане на Демба Ба и страхотен дебют за Моуса Сисоко на „Сейнт Джеймсис Парк”

Борещият се за оцеляване във Висшата лига тим на Нюкасъл изненада неприятно европейския клубен шампион Челси, побеждавайки го с 3:2 у дома в изключително вълнуващ и драматичен мач от 25-ия кръг на Премиършип.

В герой за „свраките”, регистрирали два поредни успеха в елита за първи път от 11 месеца насам, се превърна дошлият само преди 10-ина дни от френския Тулуза полузащитник Моуса Сисоко.

23-годишният халф буквално разпиля халфовата линия на лондончани, а освен всичко друго реализира две попадения и така се превърна в любимец на „Сейнт Джеймсис Парк” още с първия си мач на 50-хилядния стадион.

Двубоят буквално остави без дъх зрителите, които станаха свидетели на два пълни обрата и драматична победа с гол в последната минута на своите любимци.

Те започнаха срещата отлично и само блестящите прояви на Питър Чех спасиха гостите в началните минути. Нищо обаче не можа да спре Хонас Гутиерез в 41-вата, когато аржентинецът засече с глава прецизно центриране на Давид Сантон и не остави шансове дори за чешкият страж на лондончани да се намеси – 1:0.

Секунди по-късно пък дошлият през зимата в Челси именно от Нюкасъл нападател Демба Ба, който за първи път се завърна на „Сейнт Джеймсис Парк” след трансфера си в началото на януари, получи тежък удар в лицето и бе заменен принудително от Фернандо Торес.

Въпреки това, гостите от английската столица започнаха по-мотивирани второто полувреме и успяха да стигнат до пълен обрат в рамките само на 6 минути.

Равенството бе възстановено от Франк Лампард, който въпреки че не получава нов договор от Челси, реализира страхотно 50-о попадение за „сините” през сезона с мощен шут от границата на наказателното поле и така за 10-а поредна година може да се похвали с 10 или повече гола.

После на сцената се появи Моуса Сисоко, който е един от петимата французи, доведени от Алън Пардю в Нюкасъл тази зима.

Взетият срещу сромната сума от 2,5 млн. евро полузащитник изравни в 68-ата минута, когато удар на друг, дошъл през януари негов сънародник – Йоан Гуфран, бе избит с мъка от Питър Чех, но точно на пътя на Сисоко – 2:2.

Вътрешният халф обаче не позволи на Челси да запише пето равенство в последните си шест мача и четвърто с резултат 2:2, след като в 90-ата минута сложи точка на спора.

Тогава той започна една атака на „свраките”, а впоследствие засече пас на Сантон от границата на наказателното поле и по този начин оформи крайното 3:2, след което пък бе заменен, за да може заслужено да обере овациите на публиката.

В последната минута от даденото 4-минутно продължение удар на Франк Лампард бе избит от Райън Тейлър и така Челси остана с 46 точки на третата позиция, докато Нюкасъл вече има 27 и се отдалечи на 6 пункта от опасната зона.

В други срещи от 25-и кръг новакът Уест Хем спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу Суонзи, докато другият новак – Саутхемптън, приключи при 2:2 визитата си на Уигън.

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А

Сензация! Специалния е пред завръщане във Висшата лига

Той е гласен за следващ мениджър на Евертън

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Мареска: Челси не е готов да се бори с Арсенал и Сити