3. Обрат срещу Съндърланд прати Купата на Лигата във витрината на Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" губеха до 55-ата минута, но победиха с 3:1 и спечелиха първия трофей за сезона в Англия

Манчестър Сити спечели Купата на Лигата в Англия след труден успех с 3:1 в 54-ия финал на турнира срещу Съндърланд на „Уембли”. Фабио Борини изненадващо даде аванс на „черните котки” в началото, но две бързи попадения на Яя Туре и Самир Насри в рамките на две минути в началото на второто полувреме и късен гол на резервата Хесус Навас пратиха трофея на „Етихад”.

За „гражданите” това е първи трофей от Купата на Лигата (сега официално „Кепитъл Уан Къп”) от 1976 година насам. "Небесносините" се реваншираха и за загубата въс финала на ФА Къп през миналия сезон с 0:1 от Уигън.

Сити беше големият фаворит пред финала с 19 отбелязани гола в турнира за 5 мача и само един допуснат. Съндърланд така и не дочака първия си трофей от 41 години насам.

Пелелгрини отново заложи на Костел Пантилимон на вратата, тъй като традиционно румънецът пазеше през цялата надпревара за тази купа, а не Джо Харт. Агуеро се върна сред титулярите след контузия, а Джеко водеше атаката, вместо Негредо.

Първата част се разви изцяло според плана на Густаво Пойет. Съндърланд затваряше всички пространства пред вратата си и стигна до изненадващ ранен гол.

Агуеро стреля от дистанция, но Вито Маноне изби с ръка навръх 26-ия си рожден ден.

Само минута по-късно Фернандиньо сбърка една топка в центъра, Адам Джонсън даде дълъг пас за Борини, който се пребори с Компани, белгиецът протегна крак да изчисти, но топката се удари в главата на Борини, който излезе сам срещу Пантилимон и с воле по диагонала намери долния ляв ъгъл за 1:0 след 10 минути игра.

Браун засече с глава в аут, а феновете на „черните котки” бяха на седмото небе в тези минути и се радваха по традиционния за агитката на Сити начин – скачане по трибуните с гръб към вратата, известно като „Познан”.

Сити създаваше положения много трудно през първата част и Насри пропиля едно от малкото като би слабо след хубав рейд на Агуеро на фланга. Борини пък показа, че играе добре и в защита и изби с глава изпод гредата.

В 38-ата минута нова контра на Съндърланд не бе спряна със съществуваща засада от страничния съдия и Борини се устреми сам срещу вратаря, но точно когато стреля Компани изби с летящ шпагат.

Втората част започна с далечен удар на Ки, който бе боксиран от Пантилимон над вратата, но целият мач бе обърнат с главата надолу от едно гениално изпълнение на Яя Туре.

10 минути след паузата Сабалета подаде по земя за котдивоареца доста далеч от вратата, Туре стреля параболично и не толкова със сила, колкото с много точност матира Маноне точно в левия горен ъгъл за 1:1.

Голът шокира Съндърланд, който допусна втори още в следващата минута. Коларов получи на левия фланг и центрира остро, лек рикошет поднесе топката за Насри и той от воле покрай защитник прати като по конец в далечния ъгъл, а Маноне дори не мръдна – 2:1.

Съндърланд тръгна по-смело в атака и това отвори мача. Насри опита от другата страна да вкара почти същия гол, но извади високо в аут. Пред другата врата Колбак свали за Флетчър, но ударът му бе слаб и в ръцете на Пантилимон.

Отборът на Пойет хвърли всичко в атака. Маноне изсипа в пеналта, Алонсо отклони към Стивън Флетчър, но шотландецът се забави и позволи топката да излезе в аут от чудесна позиция.

В последната минута на редовното време Сити организира бърза контра, Яя Туре извади вдясно за резервата Хесус Навас и испанецът се разписа в близкия ъгъл за 3:1, въпреки наместа на Маноне.

Така Манчестър Сити спечели първия трофей този сезон в Англия и продължава битката за титлата във Висшата лига, както и във ФА Къп и Шампионска лига.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи