Обявиха наказанието на Фенербахче след бунта за Суперкупата

Пожалиха ли турския гранд?

Турската футболна федерация обяви наказанието на Фенербахче, напуснал терена в първата минута на финала за Суперкупата на страната срещу Галатасарай. Причина за действията на "фенерите" бе протест срещу несправедливото отношение към клуба.

Федерацията обяви служебна победа за Галатасарай с 3:0, а Фенербахче бе глобен със 115 000.

Грандът от Истанбул реши да пусне като титуляри във финала срещу Галатасарай юношите си до 19 години. След като отборът допусна гол още в първата минута на срещата, играчите се прибраха демонстративно в съблекалнята.

"Време е да започнем отначало в турския футбол", заяви президентът на Фенербахче Али Коч. Той смята, че много титли са се изплъзнали на Фенербахче  през последните години по съмнителен начин, като говори и за "тайна мрежа в турския футбол" и, че "първенството се решава от съдиите".

Преди финала за Суперкупата от Фенербахче поискаха да има съдия от чужбина, както и мачът да бъде отложен заради четвъртфинала на тима в Лигата на конференциите срещу гръцкия Олимпиакос, но и двете молби не бяха удовлетворени.