ОБЗОР: Барса се спаси от срам в продълженията (ВИДЕО)

Каталунците с 4:3 срещу третодивизионен отбор, Севиля громи за Купата на краля

Барселона се размина на косъм от огромно разочарование, след като трябваше да премине през продължения, за да отстрани аматьорския Интерсити от турнира за Купата на краля.

Каталунците се класираха за осминафиналите на турнира с успех 4:3, след като редовното време на срещата завърши наравно 3:3.

В герой за третодивизионния отбор се превърна Ориол Солдевиля, който по ирония на съдбата тръгва от школата на Барса. 21-годишният халф блесна с хеттрик, след като родният му клуб повеждаше на три пъти в резултата.

Защитникът Роналд Араухо откри още в 4-ата минута на стадиона в Аликанте, който е с капацитет от едва 2 500 места и логично бе изпълнен до краен предел.

В 59-ата минута Солдевиля зарадва феновете с гол за 1:1, но в 66-ата Усман Дембеле върна преднината на гостите.

Само 8 по-късно обаче Солдевиля отново изравни, ала след едва 3 бразилският национал Рафиня вкара за 3:2. Четири минути преди края на редовните 90 пък Солдевиля оформи хеттрика си и прати мача в продължения.

Още в първото от тях Ансу Фати реализира победното попадение и така лидерът в испанската футболна „Ла Лига“ се класира за осминафиналите и разочарова 16-ия в трета дивизия отбор на Интерсити.

Далеч по-лесно напред продължи елитният Севиля, който разгроми с 5:0 като гост Линарес Депортиво. Футболистите на Хорхе Сампоаоли спечелиха убедително, макар че домакините все пак опитаха да осъществят известна съпротива, макар и не особено успешно.

С хеттрик в този сблъсък се отличи Юсеф Ен-Несири (37, 40, 74), а по едно попадение добавиха Лусиано Скуадроне (57, автогол) и Ерик Ламела (69).

Севиля нанесе своя удар само за три минути в края на първото полувреме. Първо в 38-ата минута Маркос Акуня направи добро прехвърлящо центриране в наказателното поле, което намери Юсеф Ен Несери, който надскочи бранителите и се разписа с глава за 1:0.

Точно той се разписа за втори път в срещата в 40-ата минута, когато Ерик Ламела спечели една силно изритана в предни позиции топка, след което пусна вдясно от себе си, а Ен Несери, оказал се очи в очи с вратаря, направи 2:0.

Севилци стигнаха до трето попадение в 57-ата минута, когато центриране отляво, което целеше Ен-Несери, бе засечено от Лусиано Скуадроне от тима на домакините, който си отбеляза автогол за 3:0.

Именно Ламела добави четвърто попадение в 69-ата минута, когато нанесе перфектен удар от границата на пеналта и прати топката в долния десен ъгъл за 4:0.

Три минути по-късно домакините на свой ред пропуснаха добра възможност да стигнат до почетно попадение. Юсеф Ен-Несери оформи своя хеттрик в 74-ата минута, когато получи в наказателното поле от ветерана Хесус Навас и покачи на 5:0, което се оказа и крайния резултат в двубоя.

В друг дуел от 1/16-финалите Реал Сосиедад успя да надвие с 1:0 третодивизионния Логронес.