ОБЗОР: Байерн Мюнхен с класика над Бохум (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Борусия Дортмунд измъкна труден успех срещу Вердер

Байерн Мюнхен се наложи над Бохум с 3:0 на „Алианц Арена“ в мач от 20-ия кръг в Бундеслигата. „Баварците“ затвърдиха доброто си представяне срещу Волфсбург и срещу днешния си съперник. Томас Мюлер даде аванс на Байерн в 41-ата минута, а в началото на второто полувреме Кингсли Коман удвои аванса. Серж Гнабри оформи крайното 3:0 от дузпа в 73-ата минута.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 16-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг бе намерен след центриране. Ударът му обаче не намери очертанията на вратата, пазена от Мануел Риман.

Серж Гнабри стреля от средна дистанция в 35-ата минута в долния десен ъгъл. Риман обаче успя да отрази удара си след великолепно спасяване.

Томас Мюлер успя да надхитри изкуствената засада на Бохум в 41-ата минута, оставайки сам срещу стража на Бохум след груба грешка на Саиди Янко и успя да преодолее Риман, за да изведе Байерн напред в резултата.

Джамал Мусиала намери Кингсли Коман, който се бе откъснал отдясно в 64-ата минута. Французинът от своя страна засече с едно докосване и промуши топката между краката на Риман, за да удвои аванса на Байерн.

В 73-ата минута главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар в полза на баварците за нарушение на Саиди Янко срещу Гнабри, който се нае с изпълнението на дузпа и я реализира хладнокръвно.

След този успех Байерн Мюнхен засвидетелства, че се е отърсил от лошата си серия и е готов да се изправи срещу Пари Сен Жермен в осминафиналите на Шампионска лига. Баварците са на върха на временното класиране в Бундеслигата с актив от 43 точки, докато Бохум е 15-о с 19 пункта.