ОБЗОР: Байерн спечели драматично баварското дерби (ВИДЕО)

Кейн с гол №23, Нойер спаси дузпа, баварците на точка от върха - класиране и резултати

Байерн (Мюнхен) спечели с 3:2 като гост баварското дерби с Аугсбург от XIX кръг на германската Бундеслига, а вратарят Мануел Нойер спаси дузпа в 88-ата минута.

Домакините оформиха крайния резултат в добавеното време, също от бялата точка, а тяхно попадение още в 12-ата минута бе отменено чрез VAR заради засада.

19-годишният Александър Павлович откри резултата за баварците с дебютния си гол в Бундеслигата. Той падна в 23-ата минута, а в 5-ата на допълнителното време за първата част Алфонсо Дейвис удвои.

Аугсбург намали скоро след почивката, но 6 минути след това Хари Кейн отново направи аванса на баварците 2 попадения с 23-ия си гол за първенство.

Драмата настъпи в последните минути, тъй като в 88-ата беше отсъдена дузпа за домакините след грешка на Нойер при боксиране. Вратарят обаче показа класа и отрази изпълнението на Свен Мичел, макар да нямаше шанс при това на Ермедин Демирович в 94-ата.

След успеха с 3:2 баварците вече имат 48 точки, с една по-малко от лидера Байер (Леверкузен), но и с мач повече. Аугсбург остана с 21 пункта в своя актив на 12-а позиция.

Байерн можеше да губи с 0:2 още в началото, след като Аугсбург получи дузпа в петата минута заради игра с ръка в наказателното поле на Матайс де Лихт, която обаче беше отменена след намеса на системата за видеоарбитраж (ВАР). След това домакините откриха резултата, но попадението на Елвис Рексбекай беше отменено заради засада отново след преглеждане с ВАР.

Германският шампион в крайна сметка излезе от безизходицата в 23-ата минута, когато Александър Павлович вкара първия си гол за сезона и поведе с 2:0 преди почивката след попадение на Алфонсо Дейвис.

Аугсбург върна един гол в 52-ата минута чрез Ермедин Демирович, но Хари Кейн вкара трети за Байерн в 58-ата. След това домакините получиха две дузпи и докато Мануел Нойер спаси удара на Свен Мишел в 88-ата, Демирович реализира втория наказателен удар в добавеното време.

Щутгарт разгроми РБ Лайпциг с 5:2 с хеттрик на Денис Ундав. Енцо Милот и Ундав дадоха преднина на домакините с 2:0, преди Лайпциг да намали пасива си чрез Бенямин Шешко преди почивката. Джейми Левелинг отбеляза трети гол за Щутгарт в началото на втората част, но Лоис Опенда в 55-ата се разписа за гостите. Но Щутгарт реагира само минута по-късно, когато точен беше Ундав за 4:2. Той оформи своя хеттрик в 75-ата за крайното 5:3.

В други срещи от кръга Вердер Бремен надделя над Фрайбург с 3:1, Хофенхайм и Хайденхайм завършиха 1:1, а при същия резултат приключи срещата между Волсбург и Кьолн.