ОБЗОР: Байерн стъпи накриво и остана втори в Германия (ВИДЕО)

Шампионите стигнаха само до 1:1 срещу Унион в Берлин

Байерн (Мюнхен) направи нова грешна стъпка в Бундеслигата.

Шампионите стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Унион в Берлин от 5-ия кръг на първенството и така загубиха лидерството във временното класиране.

Шералдо Бекер откри резултата в 12-ата минута, а само три по-късно Джошуа Кимих изравни.

До края на двубоя и двата отбора имаха добри възможности да стигнат до успеха, но така и не съумяха да поразят целта.

След ремито отборът на Юлиан Нагелсман е трети с 11 точки, колкото има и Унион Берлин.

Лидери са Фрайбург и Борусия Дортмунд с по 12 точки.

Отборът на Фрайбург оглави таблицата след победа с 3:2 като гост на Байер Леверкузен.

На "БайАрена" домакините поведоха с гол Демирбай, но Фрайбург обърна с голове на Гинтер и Грегорич. Чешкият национал Патрик Шик изравни за 2:2 в 65-а минута, но седем по-късно японецът Рицу Доан донесе трите точки за Фрайбург.

За Леверкузен поражението е четвърто за сезона и тимът е в долната половина на таблицата.

Българският халф Илия Груев влезе като резерва в края за Вердер Бремен при победата над Бохум с 2:0 като гост. Груев се появи на терена за добавеното време, а минута след неговото влизане Вердер стигна до втори гол след точно изпълнена дузпа от Никлас Фюлкруг. Преди това отново Фюлкруг се разписа в 86-а минута.