ОБЗОР: Байерн вдигна титлата след 3 греди и реми с Щутгарт (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 0:4, но остава в Бундеслигата, вижте резултати и класиране

Шампионът Байерн Мюнхен завърши 2:2 с гостуващия Щутгарт в среща от 33-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Гостите поведоха в осмата минута с гол на Тиаго Томас. Тимът на Юлиан Нагелсман стигна до обрат до почивката с голове на Серж Гнабри и Томас Мюлер. В началото на втората част Саша Калайджич изравни.

"Баварците" три пъти уцелиха гредите, а в края на срещата Кингсли Коман получи червен картон.

След срещата Байерн ще получи шампионския трофей за 10-а им поредна титла, тъй като това е последният им домакински мач за този сезон.

Преди двубоя Никлас Зюле беше изпратен от феновете и ръководството на клуба. Бранителят си тръгва в края на сезона като свободен агент и преминава в Борусия (Дортмунд).

Спечелената точка почти гарантира на Щутгарт участие в плейофа за оцеляване, тъй като вече има преднина от 3 точки пред Арминия Билефелд и е с доста по-добра голова разлика.

Равенството на Щутгарт гарантира, че Аугсбург ще запази мястото си в Бундеслигата през следващия сезон, въпреки тежката загуба с 0:4 при визитата си на РБ Лайпциг.

С трите точки полуфиналистът от Лига Европа се изкачи до четвъртото място в класирането кръг преди края на първенството и вече е на позиция, която дава право на участие в Шампионската лига.

Тимът от Лайпциг започна агресивно мача, но в първите минути не стигна до опасни положение, освен претенции за дузпа при падането на Норди Мукиеле в наказателното поле, които съдията не уважи. В 40-ата минута обаче Андре Силва отпуши домакините, като вкара за 1:0 със страхотен удар извън наказателното поле.

Веднага след началото на второто полувреме голмайсторът Кристофер Нкунку вкара за втори път във вратата на гостите и като че ли лиши мача от интрига.

В 57-ата минута отново Нкунку бе точен с удар отблизо след пас на Мукиеле.

Домакините не закъсняха да направят и 4:0, след като Емил Форсберг бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Норди Микуеле, което бе гледано и от системата за видео повторения (ВАР).