ОБЗОР: Байерн вкара 6 на Майнц и оглави класирането (ВИДЕО)

Баварците громят с 6:2 в Мюнхен, РБ Лайпциг удари Леверкузен

Байерн Мюнхен спечели убедително с 6:2 у дома срещу Майнц и оглави класирането в Бундеслигата. Баварците затвърдиха отличната форма, в която се намират и записаха шеста поредна победа във всички турнири, като в тези срещи са вкарали 27 гола. Тимът на Юлиан Нагелсман има две точки повече на върха от Унион, който утре приема Борусия Мьонхенгладбах.

Серж Гнабри и Джамал Мусиала дадоха преднина на Байерн, а в края на полувремето Садио Мане пропусна дузпа, но при добавката реализира за 3:0. В добавеното време на първата част реферът отсъди 11-метров наказателен удар и за гостите, който Буркард пропусна, но при изпълнението на последвалия корнер Видмер намали резултата.

Байерн доминираше и през втората част и с голове на Горецка, Тел и Чупо-Мотинг стигна до разгромния успех. Вторият гол за Майнц вкара Ингвартсен.

РБ Лайпциг спечели с 2:0 у дома и се изкачи на пето място в класирането с 19 точки. Кристофър Нкунку и Тимо Вернер бяха точни за Лайпциг.

Леверкузен няма победа вече три поредни мача и се смъкна в зоната на изпадащите.

Щутгарт постигна втората си победа за сезона след 2:1 у дома срещу Аугсбург и се изкачи на 15-о място. Двубоят отиваше към равенство 1:1, но в добавеното време Валдемар Антон реализира победния гол за Щутгарт.