ОБЗОР: Болоня с нова крачка към ШЛ, самоубийствени хиксове в дъното (ВИДЕО)

Две равенства с по 1:1 оставиха битката около чертата на изпадащите завързана

Болоня постигна комфортна победа с 3:0 у дома над Салернитана в мач от 30-ия кръг на Серия А и по този начин събра 57 точки на четвъртото място, на шест пред петия Рома, който тепърва ще играе мача си от кръга. Гостите от Салерно са последни с 14 точки, на 11 зад спасителния бряг.

Мачът започна отлично за домакините, които след 14 минути игра излязоха напред в резултата. Рикардо Калафиори подаде към Рикардо Орсолини, който изстреля фантастичен елегантен удар към горния десен ъгъл, разписа се за 1:0, а това бе негов гол №50 в италианския елит.

В края на първата част Болоня отбеляза и второ попадение, с което до голяма степен уби интригата в мача. В 44-ата минута минута Ремо Фройлер намери Алексис Салемакерс, който нанесе фантастичен завършващ удар от границата на наказателното поле и прати топката в мрежата – 2:0.

В добавеното време на срещата логичното се случи и Болоня отбеляза трето попадение. Хараламбос Ликоянис пусна за Салемакерс, който елегантно му върна топката с пета, Ликоянис продължи с пробив към наказателното поле и с изстрел към левия ъгъл оформи крайното 3:0.

В по-късните мачове борещите се да оцелеят Каляри и Верона, както и Сасуоло и Удинезе завършиха 1:1 сблъсъците в Сардиня и Емилия Романя. Това не помогна на нито един от отборите, като в най-добра позиция се намират Удинезе с 28 точки, а Верона и Каляри са с по 27 точно зад тях.

Неровердите от Сасуоло пък остават под чертата на 19-то място с 24 точки.