3. ОБЗОР: Чехия и Словения не допуснаха изненади и са на Евро 2023 (ВИДЕО)

ОБЗОР: Чехия и Словения не допуснаха изненади и са на Евро 2023 (ВИДЕО)

Вижте всички резултати

Чехия се класира за Евро 2024 след категорична победа с 3:0 над Молдова в мач от Група „Е“ на турнира. По този начин чехите събраха 15 точки и завършват на второ място в тази група, докато молдовците завършват на 4-а позиция с 10 точки.

На „Andruv Stadion“ чехите поведоха в резултата още в 14-ата минута, когато Давид Дудера започна контраатака след пас на Томас Чори и я завърши с удар отблизо, с който преодоля вратаря на гостите – 1:0 за Чехия.

Десет минути след началото на втората част Молдова остана с човек по-малко на терена, след като Владислав Бабогло бе изгонен заради втори жълт картон.

Така Чехия стигна до още два гола, с които си гарантира класирането на Европейското в Германия.

В 72-ата минута Васил Кушей центрира в наказателното поле, където Томас Чори с глава порази вратата на Молдова.

Крайният резултат бе оформен от Томаш Соучек, който се разписа в 90-ата минута, когато стреля и след рикошет топката влетя в мрежата на Дориан Райлян.

Словения също си осигури място на Евро 2024, но по много по-труден начин, след като надви у дома Казахстан с 2:1 в среща от Група „Н“. По този начин словенците завършват на второ място в групата с 22 точки, колкото има и лидерът Дания, докато Казахстан е четвърти с 18 точки, колкото има и четвъртият Финландия.

Словения поведе в резултата с гол от дузпа на Бенямин Шешко в 41-ата минута. Гостите от Централна Азия обаче изравниха с гол на Рамазан Оразов, дошъл след пас на Максим Самородов в 48-ата минута.

Успехът, а с това и класирането на Словения, бе гарантирано в 86-ата минута, когато се разписа Бенямин Вербич.

Треньорът на "росонерите" не е изцяло доволен от представянето на тима си

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А