3. ОБЗОР: Челси и Астън Вила ще преиграват след боево реми в Лондон (ВИДЕО)

ОБЗОР: Челси и Астън Вила ще преиграват след боево реми в Лондон (ВИДЕО)

Равенства и в трите мача от третия кръг на ФА Къп

Челси не можа в трети пореден мач да вкара гол на Астън Вила на своя „Стамфорд Бридж“.

Двата отбора завършиха наравно 0:0 и ще преиграват срещата си от III кръг на турнира за Фа Къп, а сериозна заслуга за ремито имаше вратарят на гостите Емилиано Мартинес.

Първият добър шанс в срещата се откри пред Астън Вила в 11-ата минута, когато капитанът Джон Макгин намери отлично Алекс Морено, чието центриране бе засечено от Юри Тилеманс, но вратарят на Челси боксира в корнер.

След изпълнението му се стигна до карамбол в наказателното поле на домакините и Дъглас Луис вкара гол, който обаче бе отменен след намеса на ВАР заради игра с ръка на халфа.

Отговорът на Челси не закъсня. В 16-ата минута Коул Палмър разви отлично една бърза атака и изведе Нони Мадуеке, чийто шут бе спасен с крак от стража на Вила.

Емилиано Мартинес отрази скоро след това и шут на Палмър, а не след дълго англичанинът остана сам срещу вратаря след грешка на гостите при изнасянето на топката, ала не успя да го преодолее.

В 30-ата минута Мартинес показа класа и след като Мадуеке го тества отблизо. Малко преди почивката именно последният подаде на Рахим Стърлинг, ала вратарят пак спаси.

Полувремето завърши с изстрел над целта на Тилеманс от добра позиция, а второто започна с воле на Палмър покрай гредата. След това Астън Вила пропусна шанс, създаден от голмайстора Оли Уоткинс и пропилян от Диаби, а в 57-ата минута Луис стреля от границата на пеналта, но Петрович улови.

В 68-ата минута Челси пропусна отново да се възползва от грешка в защита на Вила, като Палмър не съумя да преодолее Мартинес, а 5 по-късно Петрович спаси шут на Уоткинс.

До края двата отбора така и не успяха да стигнат до попадение, така че ще трябва да преиграват срещата си.

Същото важи за останалите два сблъсъка, играни по същото време, а именно Бристъл Сити – Нотингам Форест (0:0) и Шефилд Уензди – Ковънтри (1:1), които също не излъчиха победител.

Няма да отлагат мачовете на Манчестър Сити след Световното клубно

Висшата лига е отказала на шампионите, разкри Гуардиола

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)