3. ОБЗОР: Фиорентина и Аталанта газят в Италия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Фиорентина и Аталанта газят в Италия (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Серия А

Фиорентина постигна убедителна победа над Лече в италианското първенство с 6:0, наречена от някои медии като Скай Италия тенис-резултат. С успеха Ла виола събра 13 точки в осем мача и се изкачи на 5-о място, докато Лече е в зоната на изпадащите с 5.

Данило Каталди и Андреа Колпани вкараха по два гола за победата, а Лече заигра с човек по-малко в 43-ата минута, когато с червен картон беше отстранен Антонино Гало.

Срещата започна лошо за Фиорентина, тъй като Алберт Гудмундсон – намиращ се във форма нападател с 3 гола в 4 мача, напусна с мускулно разтежение след 8 минути игра. Мястото му беше заето от Лукас Белтран, който по-нататък в развитието на мача също стана един от голмайсторите, реализирайки за 5:0 в 61-ата минута.

В състава на гостите са завърна също така и италианският национал Моиз Кийн, докато Роландо Мандрагора и Марин Погранчич все още се лекуват от травми. Но и без тях на терена имаше един отбор, който вкара по три гола във всяко полувреме и се поздрави с победата.

Аталанта също подобрява формата си и регистрира втора поредна победа или трета в последните пет мача. Бергамаските, които спечелиха Лига Европа, стигнаха до успеха с 2:0 над последния в класирането Венеция. Марио Пашалич и Матео Ретеги осигуриха успеха с точните си изстрели в 7-ата и в 47-ата минути.

Ретеги отклони топката за първия гол след изпълнение на ъглов удар. Пак той сам изработи и втория гол, след като открадна топката от Антонио Кандела и насочи деликатен удар над Станкович, а сръбският вратар нямаше много какво да направи.