ОБЗОР: Интер се справи с Бенфика след две греди (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Маркъс Тюрам вкара единствения гол на "Джузепе Меаца"

Интер взе първата си победа в Шампионската лига този сезон, след като надви с 1:0 Бенфика на "Джузепе Меаца". "Нерадзурите" бяха много по-добрият отбор и имаха куп възможности за гол, но перфектната игра на стража Трупин спаси португалците от разгром в Милано.

В 13-ата минута Анхел ди Мария бе доста близо до това да отбележи директно с центриране от корнер, но топката "кацна" на напречната греда. В 22-ата минута Рогер Шмит трябваше да прави принудителна смяна, след като Александър Бах се контузи и на негово място се появи Томаш Араужо.

Две минути след това Чалханоголу стреля от дистанция, но Трубин се справи.

В 41-вата минута Бенфика стигна до нова голяма опасност пред Ян Зомер, който направи блестящо спасяване след удар на Орснес, но в ситуацията бе отсъдена и засада.

Две минути след това Николо Барела отправи мощен шут, но Трубин успя да го отрази. В 55-ата минута отново гредата спаси Бенфика, след като Лаутаро Мартинес прати топката в напречната греда, а след това Барела отблизо бе отказан от Трубин.

В 61-ата минута след страхотна атака на "нерадзурите" топката се отби в страничния стълб при изстрел на Мартинес. Минута след това Интер най-накрая поведе в резлтата. Дензъл Дъмфрис стигна до топката почти до аутлинията и върна към Маркус Тюрам, който с плътен удар я прати във вратата на Трубин.

В 65-ата минута Димарко също вкара топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада. В 87-ата минута Трубин отново бе последната преграда пред Лаутаро Мартинес. Вратарят на Бенфика отрази с крак изстрела на световния шампион.

Наполи - Реал Мадрид 2:3

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри