3. ОБЗОР: Ипсиуч и Уулвс с първи точки, Евертън пусна 3 гола в края (ВИДЕО)

ОБЗОР: Ипсиуч и Уулвс с първи точки, Евертън пусна 3 гола в края (ВИДЕО)

Астън Вила и Брентфорд с нови победи в елита на Англия

Отборите на Уулвърхемптън и Ипсуич взеха първите си точки в английската футболна Висша лига.

Това се случи в 3-ия кръг, след като в предишните всеки от отборите претърпя поражения, докато Евертън вече е в серия от 3 такива.

„Карамелите“ изпуснаха гостуващия Борнемут след аванс от 2:0 до 87-ата минута на мача.

Първите 2 попадения на „Гудисън Парк“ паднаха в рамките само на 7 минути. В 50-ата Майкъл Кийн откри след асистенция на Доминик Калвърт-Люин, който в 57-ата удвои. В края обаче се стигна до истинска драма, защото гостите вкараха 3 пъти след 87-ата минута. Тогава се разписа Антоан Семеньо, а във втората и в шестата на допълнителното време Люис Кук и Луис Синистера също реализираха, правейки драматичния обрат.

Дебютната си точка през новата кампания пък взе съставът на Уулвърхемптън, след равенство 1:1 при визитата си на Нотингам Форест.

Участникът в Шампионската лига Астън Вила спечели гостуването си на новака Лестър с 2:1, а друг нов член на елита – Саутхемптън, също след 3-та последователна загуба.

Този път тя дойде далеч от дома, тъй като „светците“ отстъпиха с 1:3 пред Брентфорд. Браян Мбемо откри резултата в столицата две минути преди края на първото полувреме, а втори негов гол дойде в 65-ата минута. Малко след това и Йоан Уиса се разписа, за да категоризира победата за Брентфорд. Все пак в добавеното време Юкинари Сугавара реализира много хубав гол за Саутхемптън след пас от Адам Лалана и откри головата сметка на „светците“. Успехът изпрати хората на Томас Франк до петото място във временното класиране с шест точки, докато Саутхемптън е с нула точки.

Tретият новак – Ипсуич, направи 1:1 у дома срещу Фулъм и също взе първата си точка за сезона в английския елит.

Нотингам Форест - Уулвърхямптън     1:1

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Байерн помете Динамо (Загреб), Кейн с хеттрик от дузпи (ВИДЕО)

Силен дебют за Венсан Компани в Шампионска лига

Индзаги не търси реванш от Сити за финала през 2023-та

В сряда Интер се изправя срещу "гражданите" в ШЛ

Майорка задълбочи кризата в Сосиедад

Дузпа реши мача от 7 кръг в Ла Лига

Ювентус започна в ШЛ с 3:1 над ПСВ (ВИДЕО)

Гуардиола: Холанд може да вкара 99 гола в 100 мача

Мениджърът на Манчестър Сити не очаквал от звездата си да вкара по 2-3 гола всеки път