3. ОБЗОР: Манчестър Сити няма спирачки, записа шеста поредна победа в Англия (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от играните мачове днес!

Шампионът на Англия Манчестър Сити записа шеста поредна победа във Висшата лига, побеждавайки на „Етихад” Борнемут с 3:1. „Гражданите откриха резултата в 16-ата минута чрез Бернанрдо Силва, но Уилсън върна интригата в края на първото полувреме, връщайки паритета в мача. След почивката Рахийм Стърлинг (57`) върна преднината на своя тим, а Гюндоган (79`) окончателно сломи съпротивата на „черешките”. След успеха „гражданите” имат в актива си 38 точки, на 5 пред втория Ливърпул, който обаче има мач утре срещу градския съперник Евертън.

Успех записа и тимът на Кристъл Палас, прекъсвайки черна серия от 8 поредни мача без победа. Селекцията на Рой Ходжсън се справи у дома с 2:0 срещу Бърнли.

При същия резултат Лестър затвори мача срещу гостуващия Уотфорд. Варди откри от дузпа в 12-ата, а Мадисън удвои след 13 минути за крайното 2:0.

Чиста победа имаше и за Уест Хем. „Чуковете” сразиха с 3:0 като гости Нюкасъл. Два от головете вкара Хавиер Ернандес, а Фелипе Андерсън оформи класиката в добавеното време на мача.

В друг мач игран по същото време Брайтън се наложи трудно с 2:1 над Хъдърсфийлд.