ОБЗОР: Наполи си го изкара на Сасуоло – 6:1 (ВИДЕО)

Верона излъга Каляри като гост в Серия А

Наполи се върна впечатляващо на победния път в Италия.

Днес отборът на Лучано Спалети спря серията си от 3 мача без успех като разгроми гостуващия Сасуоло с 6:1 в 35-ия кръг на Калчото.

Дрис Мертенс се отчете с 2 попадения, за да съберат неаполитанци 70 точки и така поне временно да затвърдят третото си място във футболния елит на Апенините.

Вторият Интер има 72, докато четвъртият Ювентус е с 66 в своя актив, но двата отбора са изиграли с по един двубой по-малко.

Наполи вкара 4 гола до почивката чрез Кулибали, Осимен, Лосано и Мертенс, а след паузата Мертенс се разписа за втори път, докато Рахмани се разписа за 6:0. Почетният гол за Сасуоло реализира Максим Лопес.

Така Сасуоло инкасира трето поредно поражение и остава на 10-а позиция с 46 точки.

Деветият Верона пък вече има 52, след като спечели с 2:1 гостуването си на Каляри.

Антони Барак (8) и Джанлука Капрари (44) се разписаха преди почивката, докато след нея Жоао Педро (57) оформи крайния резултат, за да останат домакините с 28 точки, на само 3 от опасната зона, но и с мач повече от първия под чертата Салернитана.