3. ОБЗОР: С Интер, но без Милан в Шампионската лига следващия сезон (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: С Интер, но без Милан в Шампионската лига следващия сезон (РЕПОРТАЖИ)

Десподов резерва при загуба на Каляри, вижте всички резултати от последния кръг в Серия "А"

Интер спечели с 1:0 домакинството си на Емполи от последния кръг на Серия "А" и завърши на четвърто място, последното даващо право на участие в Шампионската лига следващия сезон. Извън турнира на богатите обаче остана градския съперник Милан, въпреки че тимът на Дженаро Гатузо спечели с 3:2 гостуването си на СПАЛ. "Росонерите" се нуждаеха от издънка на Интер или третия Аталанта, който също не допусна изненада - 3:1 у дома срещу Сасуоло

На "Сан Сиро" Интер поведе с гол на резервата Балде Кайте. В 51-ата минута той получи топката пред наказателното поле и я прати в долния десен ъгъл на съперниковата врата - 1:0. Девет след това Мауро Икарди пропусна дузпа, която съдията отсъди след дълго съвещание с ВАР.

Емполи изравни в 76-ата минута. Голът вкара Траоре. Този резултат щеше да спаси тима му, но не уреждаше Интер. Домакините все пак стигнаха до скъпоценния успех в 81-ата минута, когато се разписа Раджа Наинголан.

Милан дръпна с два гола при визитата си на СПАЛ. В 17-ата минута, Кесие асистира на Чалханоглу, който опъна на домакините. От радост вратарят на "росонерите" Донарума получи травма в бедрото и беше принудително заменен. Пет минути по-късно Милан заби нов гол. Кесие залъга защитата на домакините и вкара - 0:2.

Домакините обаче се върнаха в мача в 28-ата минута след попадение на Викари с глава. До края на полувремето Милан доминира, но така и не успя да вкара трети гол. Втората част започна с натиск на СПАЛ и домакините успяха да изравнят в 53-ата минута. Тогава Мохамед Фарес с глава простреля Рейна за 2:2. В 64-ата минута се стигна до дузпа за Милан, която хладнокръвно бе реализирана от Кесие за 2:3.

Освен "росонерите" в Лига Европа ще играе и Рома.

Кирил Десподов беше сред резервите, но не влезе в игра при домакинската загуба на тима му Каляри с 1:2 от Удинезе.

В Серия "Б" изпадат Емполи, Фрозиноне и Киево.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 0:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1