ОБЗОР: Унион Берлин отнесе Херта в местното дерби (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Вижте как завършиха всички обедни мачове в Бундеслигата

Унион Берлин започна сезона в Бундеслигата по възможно най-добрия начин, побеждавайки категорично градския съперник Херта с 3:1. В герои за домакините на „Старото лесничейство“ се превърнаха Джордан Сибачу, Шералдо Бекер, Робин Кнохе, докато Доди Лукебакио вкара почетното попадение за „Старата дама“.

Мачът в Източен Берлин започна спокойно, като домакините имаха преимущество в игрови аспект. В 27-ата минута Юлиан Райерсън стреля на пръв поглед неспасяемо, но Оливер Кристенсен се хвърли и изби топката в корнер.

Пет минути след това Шералдо Бекер центрира добре топката в наказателното поле на Херта, където Джордан Сибачу се извиси и с глава порази вратата на синия отбор от Берлин.

В 38-ата минута сибачу пусна добър пас към Райерсън, който без да се замисля стреля, но прати топката покрай вратата.

Минута след началото на втората част стражът на Херта отново трябваше да се намесва решително при удар на Сибачу с глава.

Четири минути след това Кристинсен бе бесилен, след като Яник Хаберер сервира топката на Бекер и вторият я песна покрая вратаря на Херта за 2:0.

Натискът на Унион продължи и в 56-ата минута сред голмайсторите се записа и Робен Кнохе. Той бе точен с глава след центриране на Кристофер Тимел. Първоначално имаше съмнения за засада, но след това съдията Марко Фриц посочи центъра.

До края на мача гостите успяха да вкарат почетен гол, след като Стеван Йоветич намери Доди Лукебакио на чиста позиция и той реализира във вратата на Фредерик Рьонов.

В друг мач от кръга в Бундеслигата Волфсбург и Вердер Бремен завършиха наравно 2:2 след голове на Лукас Нмеча и Джошуа Гилавоги за дамокините и Никлас Филкруг и Леонардо Битенкурт за "бременските музиканти". За Вердер неизползвана резерва остана младежкия национал на България Илия Груев.