ОБЗОР: Желан от Лудогорец носи драматичен успех на Галатасарай (ВИДЕО)

Норвежка резерва посече Молде в 94-ата минута, Брага покори Панатинайкос

След като плейофите за влизане в групите на тазгодишното издание на Шампионската лига започнаха с 3 мача във вторник вечер, продължиха със също толкова в сряда.

В най-интригуващия от тях турският гранд Галатасарай сложи драматичен край на серията без загуба в Европа у дома на норвежкия Молде.

Тя включваше 11 срещи и до 94-ата минута клонеше към 12, но тогава резервата Фредрик Мидсьо вкара за 3:2 и отчая феновете на домакините.

Интересното е, че свързваният с Лудогорец това лято полузащитник бе единственият норвежец в състава на гостите, докато Молде имаше само 1 чужденец в групата и той дори не се появи на терена.

Въпреки това те откриха резултата чрез Мартин Елингсен още в 8-ата минута. В 25-ата обаче Серхио Оливейра изравни, а само 4 по-късно Мауро Икарди направи обрата пълен.

Откупеният това лято от ПСЖ аржентински нападател затвърди отличната си форма от началото на сезона и вече има 4 гола в 5 мача.

В 56-ата минута Кристофър Хюген възстанови статуквото – 2:2, за да се стигне до добавеното време на срещата. Тогава влезлият от пейката 30-годишен Мидсьо се разписа в Европа за първи път от почти 4 години насам, за да даде аванс на Галатасарай преди реванша в Турция след седмица.

В другите плейофи, играни по същото време, отборите на Макаби (Хайфа) и Йънг Бойс не си вкараха гол след 0:0 в Израел, докато португалският Брага удари с 2:0 гостуващия Панатинайкос и взе добра преднина преди реванша в Гърция.