3. Осакатена Холандия надви САЩ с 2:1

Осакатена Холандия надви САЩ с 2:1

Националният отбор на Холандия постигна очаквана победа при домакинството си на САЩ в приятелски двубой. „Лалетата” на Берт ван Марвайк успяха да надвият „янките” с 2:1, въпреки многото отсъстващи в отбора. Като цяло Холандия бе далеч по-добрия тим на терена, но липсата на Робин Ван Перси и Рууд Ван Нистелрой попречи на домакините да стигнат до по-изразителна победа.

През първата част Холандия на няколко пъти бе близо до откриването на резултата, но или „лалетата” нямаха късмет, или те бяха разколебавани от Тим Хауърд. Все пак се стигна до 40-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която Дирк Каут превърна в гол – 1:0.

През втората част събитията на терена не се промениха особено много – Холандия продължаваше да атакува, а САЩ разчиташе предимно на контраатаки. Стигна се до 73-ата минута, когато появилият се като резерва Клаас-Ян Хунтелаар успя да реализира отлична атака на своя тим и от няколко метра вкара за 2:0. Две минути преди края на срещата бранителят Карлос Боканегра вкара почетния гол за САЩ и с удар с глава оформи крайното 2:1 в полза на Холандия.

Така Ван Марвайк и компания продължават да нижат победа след победа и малко по малко се превръщат в един от скритите фаворити за Мондиал 2010.