3. Още едно препятствие по пътя към титлата падна пред Конте и Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани победиха с 3:1 Борнемут

Челси победи Борнемут с 3:1 като гост и се доближи с още една крачка към титлата във Висшата лига. В много интригуващ мач на "Голдсендс Стейдиъм" домакините имаха сили само за почетен гол, а сините показаха за пореден път страхотно постоянство.

Още във втората минута Давид Луиш можеше да си отбелжи ефектен автогол, след като се опита да изчисти центриране на Фрейзър, но го насочи застрашително към Куртоа, който изби с една ръка.

В 10-та минута Неманя Матич стреля извън наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата.

В 17-та минута Челси откри чрез след автогол на Адам Смит. Диего Коща получи ниско центриране от Виктор Моузес, завъртя се и стреля много лошо, но ударът се отклони от главата на Адам Смит и влетя в мрежата. Две минути по-късно Азар удвои. Белгиецът получи пас от Н‘Голо Канте и на скорост преодоля вратаря, за да отбележи на празна врата. С гола си Азар изравни най-доброто си постижение на отбелязани голове в един сезон на Висшата лига. Това беше неговото 14-то попадение, като той отбеляза толкова и през сезон 2013/2014 и 2014/2015.

В 29-та минута Борнемут можеха да се върнат в мача, след като Чарли Даниелс намери с пефектно центриране Беник Афобе, но девятката на домакините нацели гредата.

В 42-та минута все пак резултатът бе намален от Джошуа Кинг. С три паса от защитата до атаката Борнемут развиха страхотна атака и Кинг реализира точно подаване от Беник Афобе.

След почивката мачът продължи да носи невероятни емоции, след като първо Маркос Алонсо можеше да прати перфектно центриране в наказателното поле, но беше спрян, а след това Райън Фрейзър стреля много опасно, като топката мина на сантиметри от гредата.

В 68-та минута Челси си върна преднината от два гола, след като Маркос Алонсо изпълни пефектно пряк-свободен удар над стената и остави Боруц безпомощен.

В 80-та минута Моузес можеше да покачи до 4:1, но Борус спаси перфкетно. Така Челси запази преднината си от седем точки навърха във Висшата лига, оставяйки преследвачите си от Тотнъм и Ливърпул далеч зад себе си. Борнемут пък остават 15-ти с 35 точки.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)