3. Освиркаха Милан на "Сан Сиро" след 1:3 от Фиорентина (+ВИДЕО)

Освиркаха Милан на "Сан Сиро" след 1:3 от Фиорентина (+ВИДЕО)

4-та загуба за Милан у дома през този сезон в Серия А, Удинезе и Сиена се добраха до точка като гости в 12-ия кръг

Милан допусна нова неприятна загуба в Серия А и в 12 –ия кръг падна с 1:3 от Фиорентина на „Сан Сиро”. Акуилани, Борха Валеро и резервата Ел Хамдауи бяха точни за „виолетовите”, а Пацини се разписа за Милан.

Първото полувреме не протече добре за домакините, които бяха изпратени с освирквания, защото губеха с 0:2, а Алешандре Пато пропусна дузпа.

Фиорентина имаше само една победа навън този сезон, а Милан сякаш излизаше от кризата след убедителното 5:1 над Киево и ремито 1:1 с Малага в Шампионската лига.

Ел Шаарави пропусна добър шанс и шутира над целта, но гостите не пропуснаха в след 10 минути игра.

Куадрадо хвърли тъч в наказателното поле, топката на два пъти бе отклонена, защитата не се справи и Алберто Акуилани и халфът, който миналия сезон игра за Милан, наказа бившия си клуб с точен нисък удар в десния ъгъл за 0:1. Акуилани не се зарадва бурно от уважение към публиката на „Сан Сиро”.

Милан получи спорна дузпа в 34-ата минута, когато Ронкалия с лакът си помогна срещу Пато в наказателното поле и съдията Андреа Ромео посочи бялата точка. Самият Пато застана зад топката, но прати високо над вратата, подобно на Серхио Рамос миналия сезон в Шампионската лига.

„Росонерите” допуснаха и втори гол преди почивката след много лоша игра в защита. Този път при тъч отляво топката бе хвърлена за Борха Валеро, испанецът леко подмина Монтоливо, Мексес неубедително опита да избие и Борха Валеро не се поколеба да прати зад Абиати по диагонала за 0:2 в 38-ата минута.

След освиркванията на публиката след първата част, Милан тръгна в атака след паузата в опит да промени нещата.

Час игра бе изминал, когато домакините се върнаха в мача. Ел Шаарави центрира, Мексес гениално стреля с пета с гръб към вратата, топката се отби в страничната греда, но Пацини на празна врата довкара за 1:2.

В последните 20 минути отборът на Масимилиано Алегри хвърли всичко напред, а контрите на Фиорентина ставаха все по-опасни.

Пропуските пред двете врати следваха един след друг, а атаките бяха неспирни заради много играчи, с които Милан настъпваше към вратата на противника.

Три минути преди края бившият голмайстор на Аякс Мунир Ел Хамдауи реши спора. Мароканецът замени Ляич през втората част и в 87-ата минута с много красив удар в горния ъгъл направи 1:3, за да осигури три точки на гостите от Флоренция.

Милан се намира на 13-то място с 14 точки, на цели 17 зад лидера и шампион Ювентус. Фиорентина е на 4-та позиция с 24 пункта.

В друга среща от кръга Киево на два пъти повеждаше срещу Удинезе, но „зебрите” се добраха до 2:2.

Двата отбора си размениха по един гол в края на двете полувремена на „Марк Антонио Бентегоди”, а Удинезе доигра срещата с 10 души заради втори жълт картон на Данило в края.

В края на първата част падна първата серия от два бързи гола. Андреоли изведе напред „летящите магаренца” в 39-ата минута, но Габриеле Анджела изравни само три минути по-късно.

Сценарият се повтори драматично и в края на срещата. Данило бе изгонен  с втори жълт картон, а Палоски вкара от отсъдената дузпа за 2:1 в 89-ата минута. В първата минута на добавеното време с човек по-малко гостите от Удине стигнаха до точката с втори гол на Анджела, който фиксира крайното 2:2.

Парма не можа да бие последния в таблицата Сиена за скучно 0:0 на „Енио Тардини”.
Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични