3. Отличен дебют за Почетиньо в Тотнъм - „шпорите” биха Уест Хем с гол в края (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Висшата лига

Съставът на Тотнъм спечели лондонското дерби срещу Уест Хем от първия кръг на английската Висша лига. „Шпорите” спечелиха като гости на „Болейн Граунд” с минималното 1:0 и попадение в даденото от рефера продължение, макар че играха с човек по-малко през целия мач.

Двубоят бе изключително динамичен, а официален дебют начело на гостите записа Маурисио Почетиньо. Аржентинският специалист заложи в защита на дошлия преди броени дни от Спортинг (Лисабон) бранител Ерик Дайър и той му се отблагодари по най-добрия начин.

Именно 20-годишният англичанин, струвал на Тотнъм 5 млн. паунда, реализира единственото попадение в последните секунди на мача, след като хладнокръвно заобиколи Адриан и прати топката в мрежата му.

„Чуковете” могат да съжаляват, защото още в 29-ата минута останаха с човек повече на терена, след като Кайл Ноутън спря с ръка удар в пенала и реферът посочи бялата точка, като изгони директно младия бранител от терена.

Зад топката застана Марк Нобъл, който обаче стреля лошо и не съумя да превърне в гол 11-метровия наказателен удар. През първото полувреме домакините бяха пълни господари на терена, но не съумяха да вкарат гол, а след паузата численото равенство бе възстановено, тъй като Джеймс Колинс получи втори жълт картон в 63-ата минута.

Секунди след това се стигна и до куриозна ситуация, тъй като докато гостите се подготвяха да изпълнят един пряк-свободен удар, на терена нахлу фен и ги изпревари, пращайки топката над стената. В крайна сметка обаче "шпорите" вкараха в добавеното време на срещата и така взеха пълния комплект от точки.

С толкова се поздрави и отборът на Астън Вила, надиграл с 1:0 като гост Стоук Сити, а със същия резултат Хъл надви далеч от дома К.П.Р.

Евертън пък изпусна победата в края и взе само точка от визитата си на новака Лестър (2:2), докато при 2:2 приключи и друг двубой от кръга, а именно Уест Бромич Албиън – Съндърланд.